Talip BAYRAM
Talip BAYRAM
2.Bursa Turizm Fuarı
24 Eylül 2019 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Bursa Turizm Fuarında Ekonomi Gazetecilerini ağırladı.
 
Ekonomi Gazetecileri (EGD) olarak Başta Celal Toprak olmak üzere 14 kişi Bursa Turizm Fuarı için Bursa ‘ya gittik. Bursa EGD temsilcisi Kenan Sertalp bey mükemmel ağırladı bizi. Turizm Fuarı için Bursa’da olsak da en Favori Lezzetlerin tadına bakmadan gelmek olmaz diyerek Akşam meşhur Kebapçı İSKENDER ® Yavuz İskenderoğlu’na uğradık. Gerçekten yediğimiz İskender Nefisti. Konakladığımız Mercure Hotels Bursa The plaza otel de çok iyiydi. Fuarı organize eden Network fuarcılık pazarlama müdürü Egemen Gür bizimle neredeyse tüm faaliyetlerimizde yanımızdan ayrılmadı. Yine fuarı organize eden şirketin ve Burkon Turizm’in Genel Müdürü Hasan Eker bey Fuar boyunca çok güzel bilgilendirmelerde bulundu. Öğleden sonra yine Bursa’nın meşhur Pideli köfte ’sini ise Kayhan Caddesinde bulunan Kebapçı İdris ustada yedik.
 
Bursa’nın turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri haline gelen Bursa Turizm Fuarı’nın (BUTUR) ikincisi 19-21 Eylül tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 
Geçtiğimiz yılın ekim ayında Bursa’da düzenlenen ve büyük ilgi gören Bursa Turizm Fuarı’nın ikincisi, Network Fuarcılık tarafından düzenlendi. Yaptığı profesyonellere yönelik ulusal çapta ihtisas fuarları ile alıcı ve satıcıları buluşturan Network Fuarcılık, Genel Müdürü Hasan Eker, “2. Bursa Turizm Fuarı, Türkiye’deki turizm sektöründe önemli bir eksiklik olan acenteler ile otellerin buluştuğu, profesyonel bir fuar açığını kapamak hedefiyle organize edilmektedir. Ulusal İhtisas Fuarı niteliğindeki fuarımızda sadece, oteller, kongre merkezleri ve havayolu şirketleri stant açtılar; seyahat acenteleri ve tur operatörleri de ziyaretçilerimiz oldu.” dedi.
 
“Fuara katılan firmalara ücretsiz Bursa turu”
 
Bursa’nın böyle bir fuara ev sahipliği yapmasının önemli olduğuna vurgu yapan Eker, “Geçen yıl fuara katılan firmalarımızla yaptığımız değerlendirmeler sonrasında gelen talepleri de dikkate alarak, fuarımızı, bu yıl tekrar düzenlemeye karar verdik. Geçen yıla oranla çok daha iyi bir fuar hazırlamaya çalıştık. Her geçen yıl daha da iyi olacaktır. İkincisini gerçekleştirdiğimiz fuarımızda da, ziyaretçilerimizin ve katılımcılarımızın çok memnun kaldığını memnuniyetle gördük” ifadelerini kullandı.
 
Fuarı ziyaret eden acenteler ve kurumsal şirket yetkilileri için her gün 16.00-19.00 arası 3 adet ücretsiz Bursa turu da düzenlendi. Bu tura katılanlar Cumalıkızık, Gölyazı, Ulucami, Kozahan, Kapalıçarşı gibi tarihi bölgeleri ziyaret etme olanağı buldu.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.