Mehmet Çağrı KIZILTAŞ
Mehmet Çağrı KIZILTAŞ
Dua İddia
30 Eylül 2019 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar

Bugün siz değerli okuyucularıma gündeme dair paylaşımlarıma devam ediyorum.

Libya’da Hafter kaybetmekte. Yemen’de istikrarsızlık derinleşti, husiler geriliyor. Ancak bir an önce sonuca varılmalı. İran’ın işgal ettiği, Suud’un yardımına koştuğu! bir Yemen değil, bölünmeden, halkının dahli ile kendini yöneten bir Yemen’e bir an önce ulaşılmalı. Rabbim Yemenli çocukların, bebeklerin ve bütün Yemen halkının yardımcısı olsun inşaallah.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM’deki konuşmasını hepimiz gurur ve duygu yoğun bir biçimde izledik. Son yüzyılda BM denen örtülü diktatoryanın kürsüsünden bu denli hakikati haykıran ne bir Türkiye lideri, ne bir İslam dünyası lideri, ne bir 3.dünya ülkesi lideri ve ne de bir dünya lideri çıkmadı. Bahtiyarız ancak üzüntümüz derindir. Küresel satıhta Müslümanlar, kâfirlerce acımasızca katledilmektedir. Biz Müslümanlarsa birlikten ve adaletten oldukça uzağız. Rabbim bizleri affetsin, korusun çoğaltsın artırsın güçlendirsin ve yüceltsin inşaallah.

Konuşmada Doğu Türkistan gene yoktu, öksüz ve mahzundu. Belki de Çin ile konjonktürel ilişkilerden dolayı. Bu durum mevzu bahis konuşmanın asaletine gölge düşürmez. Ama Doğu Türkistan babında yüreğimize bir yara daha ekildiği doğrudur. Ancak biz Türkiye liderliği, hükümeti ve siyasi iradesinin gönlündeki Doğu Türkistan yerini biliyoruz, eminiz, hüsnü zannımız o yöndedir.

Ey Allah’ım sen Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize yardım eyle. Onların yarasına merhem olacak asaleti bize nasib eyle. Sen Keşmir’deki, Arakan’daki, Sri Lanka’daki, Moro’daki, Patani’deki, Afganistan’daki, Karabağ’daki, Kafkaslardaki, Irak’taki, İdil Ural’daki, Suriye’deki, Yemen’deki, Özbekistan’daki, Surinam’daki, Çeçenistan’daki, Kırım’daki, Mısır’daki, Libya’daki, Sudan’daki, Somali’deki, Kosova’daki, Bosna’daki, Preşova’daki, Batı Trakya’daki, Sancak’taki, Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki, Kenya’daki, Cezayir’deki, Balkanlardaki, Filistin’deki ve dünyanın dört bir yanında nerede mazlum kardeşimiz varsa oralardaki Müslüman kardeşlerimize ve dünya mazlumlarına yardım eyle Ya Rabbi.

Küre ölçeğindeki yıkım, küfür, yağma, ifsad, zulüm, sapkınlık düzenini bertaraf edebilecek, yerine aslolanı tahkim edebilecek akıl fikir bilgi kültür tefekkür güç ve en önemlisi de imanı, Müslümanlara bahşeyle Ey Allah’ım!

Sen bizi zilletten kurtar, zulmetten kurtar, bizi aziz kıl, izzetimizi nasib eyle, nusretini (yardım) ver, şeref haysiyet takva ve asalet ver bize Ya Rabbi!

Ya Rabbi bizi bize bırakma. Ya Rabbi ‘biz’i bize bildir.

Ya Rabbi Mısır’da hayroluşlar nasib eyle!

Ey Allah’ım Pakistan’ın aslan ordusuna yardım et!

Ya Rabbi sana sonsuz şükür ve hamdu senalar olsun ki bizi var ettin, insan olarak halk ettin (yaratmak), hakikate şahid kıldın, Müslüman bir topluluk içerisinde, Müslüman ana babadan meydana getirdin, bizi rızklandırdın, bereketlendirdin, bize nefes verdin ve vermeye de devam ediyorsun.

Ya Rabbim sana sonsuz şükür ve hamdu senalar olsun!

Kâfir ve zalimlere karşı Müslümanlara yardım eyle. Müslümanlara Müslümanlığın hasletlerini nasib eyle inşaallah.

Bilindiği üzere İstanbul’da bir deprem gerçekleşti. Bütün İstanbul’a geçmiş olsun, Rabbim beterinden korusun. Ne yazık ki 20 yıldır bu şehirde plansız kentleşme rant odaklı olarak devam etti ve hem de tavan yaparak. Bundan sonra ivedi adımlar atılmalı, rant odaklı her yaklaşım cezalandırılmalı.

Depreme daha hazırlıklı olmalı ve bunu siyaset üstü bir mesele olarak öyle bir mevzide tutmalıyız. Rabbim insanlarımızı, hepimizi korusun ve affetsin inşaallah.

Vesselam.

Veddua.

MEHMET ÇAĞRI KIZILTAŞ - GÜNCEL ANALİZ

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.