Fahri YILDIRIM
Fahri YILDIRIM
Cinsel istismar felaketi
1 Eylül 2020 Salı / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Olağan olaylar ve anlık gündemlere yoğunlaşıp, günlük hayatımızı yaşarken pusuya yatmış felaketin ne kadar farkındayız. 
 
Cinsel istismar felaketi.
 
Cinsel istismara uğrayan mağdurların kişilerde bıraktığı etkileri, maalesef çoğunlukla psikolojik travmalar, intihar girişimleri ile hayatlarına son vermeleri ile bitiyor. 
 
Bunlar arasında pedofili, aile içi cinsel istismar, yakın akraba istismarı, evlilik vaadi ile kandırılan genç kızlar çoğunluklu.
 
Bunlara örnek olarak, Öz Abileri Tarafından Tecavüze Uğrayan ve "Oyun" denilerek yıllarca buna maruz kalan Saadet Çetin'in karartılan hayatı,
 
Denizli'de 17 yaşındaki akrabasının kendisine tecavüz ettiğini, 15 yaşındaki kızın intihar etmeyi düşündüğü ve intihar etmekten son anda vazgeçerek psikolojik travmalarla hayatına devam etmesi,
 
Sosyal medyada tanıştığı kolluk kuvvetlerimizde görevli Uzman Çavuş Musa ORHAN tarafından evlilik vaadi ile tecavüze uğrayan 18 yaşındaki İ.E.'nin intihar teşebbüsü ile hastaneye kaldırılıp yaşam mücadelesi vermesi gibi, bu tarz cinsel istismar felaketi yaşayan mağdurların ne denli psikolojik tramvaya maruz kaldığını bir düşünün.
 
Peki ya adalet ? 
 
Batman da yaşanan olayda Sulh Ceza Hakimliği, Uzman Çavuş Musa ORHAN'a  yurtdışı yasağı ve adli kontrol tedbiri uygulayıp ilk olarak serbest bırakma kararı aldı.
 
Yaşadığı travmadan hastanede hayat savaşı veren bir kız ve bunun suçlusu olan kişinin serbest bırakılması çoğu kişinin tepki göstermesine sebep oldu. 
 
Hastanede yaşam mücadelesini kaybeden İ.E 'nin vefat haberinin duyulmasının ardından sosyal medya kullanıcıları #MusaOrhanTutuklansın etiketiyle 340 binden fazla mesaj paylaşarak tepkilerini gösterdi. Sosyal medyada verilen tepki sonrası Uzman Çavuş Musa ORHAN tekrar tutuklandı.
 
Belki de sosyal medya, adaletin yerine gelmesinde daha vicdanlı ve hızlı karar veriyordur. 
 
Umarım adalet yerini bulur.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.