Fahri YILDIRIM
Fahri YILDIRIM
Toplumda Pedofili
27 Temmuz 2020 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Normal cinsel hayatın dışında yaşayan ve daha cinsellik kavramını anlamayacak yaşlarda istismara uğrayıp travmalara giren küçük çocuklara taciz olayları son zamanlarda artış gösterdi.
 
Türkiye’de tespit edilen cinsel istismar oranı maalesef, kız çocuklar da her 3 kız çocuğundan biri, erkek çocuklar da 5 erkek çocuğundan biri olarak gösteriliyor.
 
Yakınımızda ya da çevremizde hiç umulmadık kişilerin bu tarz eğilimlerinin var olup olmadığının anlaşılması için yapılan araştırmada Pedofili, Amerikan Psikiyatri Birliği tarafından 1994 yılında bir parafilik bir mental bozukluk olarak belirlenmiş, Parafilinin özelliklerinde tekrarlayan, yoğun cinsel uyarılar olup bu uyarıların insan olmayan objelere, çocuklara ve ya diğer onamı alınamayacak yetişkinlere gibi normal cinsel hayatın dışında bir durum olduğu nitelenmiştir.
 
Toplumumuzda endişe uyandırıcı pedofili olaylarının günümüzdeki artışının ardından akıllara, gerçekten istismar arttı mı? Yoksa istismarın adalete intikali mi arttı? sorusu geliyor.
 
Pedofili olayının ülke dışında da vahim boyutlara geldiği, Kuzey Amerika Man / Boy Aşk Derneği (NAMBLA) gibi kuruluşların çok genç erkeklerle cinsiyetin yasalaştırılması için halka açık kampanya yürüttüğü biliniyor. LGBT-P
 
7 ve 9 yaşındaki kız çocukların adet kanaması olması için çalışmalar yapılması gerektiğine varan tavsiyeler ve " ilk cinsel deneyimim " başlığı adı altında erken yaşta " Cinsel deneyimler yaşamaya bilinçli bir karar ver" sloganı ile masum beyinleri böyle bir duruma hazırlama çalışmaları yapmaktadırlar.
 
Bir pedofili olan Todd Nickerson çeşitli makaleleri olup bunları yayınladığı ve " çoğumuz hikayemizi paylaşmak istemiyoruz " diyerek " çocuklar bizim için cinsel cazibe halinde fakat biz canavar değiliz " demesi, bu olayı ne kadar masumane kılar ?
 
Todd Nickerson, diğer açıklamalarında ise " medya pedofili normalleştirmeye çalışmak için son 10 yıldır yoğun mesai harcıyor. Toplum pedofili tanımını belli bir süre geri teptikten sonra yavaş yavaş kabul etmeye başladı " sözlerini açık açık söyleyebilmektedir.
 
Çocuk pedofilisi diye bir gerçek var. İstesek de istemesek de, bu hasta ruhlu insanlar ister ülke dışında ister ülke için de aramızda yaşamakta. Hatta bazı yayın kuruluşları dahi bu tarz olaylara destek olup olayı normalleştirme çabası içindeler. Onları suçlamakla sorun çözülmez. Uyanık olması gereken bizleriz.
 
Dünya genelinde ve ülkemizde çok ciddi bir tehlike olan pedofili için seçilen kurbanların çoğunun resim üzerinden beğenilen ve iz sürmek sureti ile kaçırılan çocuklar olduğu bilinmektedir. Şimdinin çocuğunu geleceğin büyüğünü yetiştiren muhterem anne babalar, lütfen çocuklarınızın sosyal medyada izleyip öğrendiklerini ebeveyn rehberliğinde başında siz olmanız kaydıyla gözetiminizde tutun ve sosyal medya başta olmak üzere resim ve bilgilerini her yerde paylaşmayın. Kendini koruyacak ve olaylara akıl erdirecek yaşa gelene kadar çocuklarınızı çok iyi tanıdıklarınız dışında kimseye vermeyin emanet etmeyin.
 
Üzücü gerçekler maalesef bu halde. İnşallah bu sorunumuzu birlik ve bütünlük bilinci ile çözebiliriz.
 
FAHRİ YILDIRIM - GÜNCEL ANALİZ
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.