Fahri YILDIRIM
Fahri YILDIRIM
Yarbay Songül Yakut
18 Mayıs 2020 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Farklı görüşlerde ne kadar ısrarcı olsakta ortak noktası vatan, milletin birliği ve bütünlüğü olan herkes aynı çizgidedir.
 
Askerlik, devletin kolluk kuvvetleri mesleklerin en şereflisi ve milletin namusu hükmünde bir kuruluştur. Vatanın müdafası mazlumun korunması düzen nizam adaletin sağlanması, güven içinde yaşanması devletimizin askeri ve kolluk kuvvetlerinin varlığı icabı ile olur.
 
Vatan millet düşmanlarının saldıracağı ilk mercii askeriye ve subaylarımız olmakla birlikte bu konunun ehemniyetini Atatürk, 31 Temmuz 1920'de Afyonkarahisar'da subaylara yaptığı konuşmada “kuvvet ordudur” diyordu: “Her durumda ordu, düşmanlarımızın birinci saldırı hedefi oldu. Orduyu yok etmek için mutlaka subayları mahvetmek, aşağılamak lazımdır. (…) Düşmanlarımız herkesten önce subayları öldürür, onları aşağılar ve hor görürler.” demişti.
 
Bu durum da fetö terör örgütü ajanlarını orduya sokmuş ve terörle mücadelede ülkemize gerek istihbarat gerek askeri olarak büyük zaiatlar vermiş, 15 Temmuz'da yapmaya çalıştıkları darbe girişimi ile deşifre olmuşlardır. Terör örgütü yapılanması yüzünden suçsuz subay, askerlerimiz de yargılanan zan içinde kalmış olsalar da suçsuzluğu ispatlananlar görevlerine kaldıkları yerden devam ettiler.
 
Suçsuzluğu ispatlanıp sonrasında görevine aynı şevk ile devam eden bir askerimizde, Türkiye'nin ilk kadın astsubaylarından, Yarbay Songül Yakut' tur. Bir dönem Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PYD) kumpası ile çok sevdiği mesleğinden uzaklaşmak zorunda kalan ve verdiği hukuk mücadelesiyle mesleğine geri dönen Songül Yakut, yarbay rütbesi ile Şırnak'ta terörle mücadelenin içinde yer aldı.
 
Ankara Jandarma Okullar Komutanlığında bölük ve takım eğitim komutanlığı yapan Yakut, Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığına atanarak, Türkiye'nin ilk Jandarma Karakol Komutanı ünvanını kazandı.
 
Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığından kalktıktan kısa süre sonra düşen helikopterde Yarbay Yakut, 12 silah arkadaşıyla birlikte şehit düştü.
 
Terör örgütü üyesi olup örgüt talimatıyla girdiği ölüm orucunda ölenlere müsamaha ve müspet yaklaşım sergileyen kimi devlet içinde olup "Devletli" olamayanlara karşın, vatanın korunması görevini ifa etmek için her türlü meşakkate katlanan asker ve kolluk kuvvetlerimize minnettarız.
 
FAHRİ YILDIRIM - GÜNCEL ANALİZ
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.