Fahri YILDIRIM
Fahri YILDIRIM
Kanayan Yara Filistin
20 Haziran 2019 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Her geçen gün yoktur ki Gazze'de bir bomba patlamasın, Kudüs’te kutsal mabetler işgalci İsrail askerleri tarafından tacize uğramasın, çoluk çocuk kadın gözleri yaşlı analar ağlıyor olmasın, silahını savunmasızlara çevirmeyi güç olarak gören İsrail, Gazze'ye insani yardım götürmeye çalışan Mavi Marmara adlı Türk gemisine dahi saldırıda bulunabilmişlerdi. 
 
Tüm İslam aleminin ilk mabedi olan Mescid i Aksa ya işgalci İsrail askerleri tarafından yapılan hakaret gibi girişimler hız kesmeden devam etmekte. 
 
İşgalci İsrail askerleri, Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı'nın bulunduğu bölgede yer alan mescide baskın düzenleyerek, ilk kıblemizin içerisinde botlarıyla dolaşmış ve bu çirkinliğin üzerine Netanyahu 'İsrail her vatandaşın değil sadece Yahudilerin ülkesidir' diyerek işgali durdurma niyetleri olmadığını göstermiştir.
 
Zulmün adı, İşgalci İsrail'e, her konuda destek veren ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararını hayata geçirdikten sonra 'Kalıcı barışta kararlılığımız sürüyor' ifadelerinde bulundu. 
 
Tecavüz ve katliamlarında, "gittiğimiz yerlere özgürlük" getiriyoruz demesiyle, kalıcı barışta kararlılığımız sürüyor " ifadeleri ABD destekli kanlı İsrail projesinin kimler tarafından desteklendiğini ortaya koymaktadır.
 
Gazze sınırındaki gösterilere müdahalesini katliama dönüştüren İsrail, 60 kişinin hayatını kaybetmesine, 2 bin 770 kişinin de yaralanmasına sebep oldu.
 
Kendi vatanlarını işgal eden İsrail'e karşı, gösteri yapan, Filistinli göstericiler gözaltına alınıp, İsrail güvenlik güçlerinin drone kullanarak protestocuların bulunduğu bölgeye göz yaşartıcı gaz ile de silahsız Filistinlilere karşı zalimlik ölçüsünü göstermekten geri durmadı.
 
Bunlar olurken her konuda insan haklarını savunan Avrupa'dan tek bir ses bile çıkmıyor olması insan haklarının İslam alemine ne denli eşit kullanıldığını gözler önüne sermekte .
 
Bunca zulme birinin dur demesi beklenirken, her zaman olduğu gibi zulme Türkiye sessiz kalmadı.
 
Başkanımız Erdoğan, "Türkiye ve AA, saldırılara rağmen İsrail terörünü ve zulmünü dünya ya haykırmaya devam edecek" ifadeleri ile zulme sert duruşunu bir kere daha gösterdi. 
 
Türkiye tarafından İsrail'e yaptırımların olacağını, yapılan zulümlerin devam etmesi halinde Türkiye'yi karşılarında daha sert bulacaklarını, yapılan açıklamada görmekteyiz.
 
Tercihen ilk olarak İsrail'e karşı, Türkiye'nin, İsrail mallarına koyacağı ticari ambargo, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından, sırasıyla sertleşecek yaptırımlar, İsrail'i ekonomik ve askeri olarak etki altında bırakacağı bölgede istediği gibi hareket edemeyeceği kanaatindeyim.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.