Dr.Arif ARSLAN
Dr.Arif ARSLAN
Allah nurunu tamamlayacaktır
19 Kasım 2020 Perşembe / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Allah’ın nuru, iman İslam ve Kur’an diye tanımlanabilir. Allah (c.c.), Kur’an-ı Kerim'de buyurduğu gibi, nurunu tamamlayacak, İslam’ı, kıyamet kopmadan önce dünyaya hâkim kılacaktır. Daha sonra ise ayet ve hadis'lerle desteklenen bu konu, insanlar inkâr ve dalalete düşecekler ve kıyamet de kafirlerin başına kopacaktır. 
Allah’ın İslam’ı hâkim kılacağı konusuyla ilgili ayetlerden bazıları ise şöyledir: 
 
"Onlar Allah'ın nurunu boş laflarıyla söndürmek isterler ama Allah, hakikati inkâr edenler ne kadar öfkelenseler de nurunu bütün parlaklığıyla yaymaya devam edecektir." (Saff, 61.8)
 
"Allah'ın nurunu (İslam'ı, Kur'an'ı), laf kalabalığıyla (gazetelerle, dergilerle, medya yoluyla yazarak ve konuşarak) söndürmek istiyorlar! Fakat Allah (bunun gerçekleşmesine) izin vermeyecektir. Çünkü O, ışığının olanca aydınlığıyla yayılmasını istemiştir. Hakkı inkâr edenler bundan hoşlanmasalar da!
 
Müşriklerin hoşuna gitmese de kendi dinini diğer bütün dinlere karşı üstün getirmek üzere peygamberini doğru yol ve gerçek din ile gönderen O'dur." (Tevbe, 9.32-33)
 
Bu konuda yazanlar, konuşanlar, haber yapanlar, terör çıkaranlar ve çeşitli yollarla insanları İslam’dan uzaklaştırmaya, Allah’ın Dininden nefret ettirip uzaklaştırmaya çalışanların hepsi İslam’ın hâkim olmasını önlemek için çalışıyorlar. Çalışıyorlar ama nafile, bunda muvaffak olamayacaklardır. Onlar istemeseler de İslam gönüllerde yerini almaya, insanları küfür karanlıklarından aydınlık ve huzura, dalalet bataklıklarından çıkarıp hidayet nuruna kavuşturmaya devam ediyor. Hem de istemeyenlerin çoluk çocukları ve yakın çevreleri İslam’a koşuyor. Onları da kudurtan zaten budur!
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.