Dr.Arif ARSLAN
Dr.Arif ARSLAN
İyilikler kötülükleri giderir
6 Mart 2019 Çarşamba / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
"İyilikler kötülükleri giderir." (Hûd, 11.114)
 
Bilhassa günah işleyip kötülük yapan veya alet olanlar, iyiliklerini artırmanın yoluna baksınlar.
 
İnsanların kılık kıyafetine, sosyal durumlarına, davranışlarına ve yaptıklarına bakıp da onları yargısız infaz usulüyle mahkûm etmeye kalkanlar da bundan sakınıp acele karar vermesinler… bilinmez ki harabeler içinde ne mertler ne gönül ehli insanlar nice kalbiyle her an arşta meleklerin duasına mazhar olan, büyükler katında adı geçen gönül erleri vardır…
 
Bakarsınız Allah, yaptığı bir iyiliği yüzünden onu affeder de sizi mahkûm eder. Kimi, hangi iyiliği yüzünden mükafatlara boğacak kimi de hangi kötülüğü yüzünden cezalandıracak olan Allah'tır. Bu konudaki ne övgü ne yergi ne de yargı bize ait değildir!
 
Biz, insanların iyi taraflarını takdir etmekle, günah ve kötülükten vazgeçmelerine dua etmekle yükümlüyüz, gerisi Allah'a kalmıştır! 
 
"Kıyamet gününde amellerin tartılması haktır. Kimin iyilikleri kötülüklerinden ağır gelirse, işte onlar, kurtulanlardır." (A'raf, 7.8)
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.