22. ve 23. Dönem Milletvekili Metin KAŞIKOĞLU
22. ve 23. Dönem Milletvekili Metin KAŞIKOĞLU
Hoş Buldum
21 Aralık 2020 Pazartesi / namehaber@hotmail.com - Tüm Yazılar
Gündeme dair siyasi, ekonomik, sosyal ve toplumu yakından ilgilendiren her türlü gelişmenin ele alındığı Güncel Analiz haber sitesinde tarafıma köşe açılması ve bu köşede yazı yazmam istendiğinde açıkça söylemeliyim ki şaşırmıştım. Zira evvelce birkaç deneme dışında hiç köşe yazarlığı olmayan biri olarak beni şaşırtmış ama bir o kadar sevindirmişti.
 
Öyle ya, düşüncelerimi bir şekilde yazıya dökecek, bildiğim doğruları halkımız ile paylaşabilecek ve tarihe yazılı bir belge ile not düşecektik. Gerçekten heyecan vericiydi.
 
Kısa bir düşünme sonrası haber sitesi imtiyaz sahibi sayın Selçuk Yavuz’a bundan memnuniyet duyacağımı beyan ettim, köşe yazarlığı serüvenimiz de böylece başlamış oldu. Bu vesile ile şahsıma kamuoyu ile düşüncelerimizi paylaşma imkanı veren sayın Selçuk Yavuz’a teşekkür ederim.
 
Peki, bu köşede sizlerle neleri paylaşacağız? Bazen hukuk ve adaletten bahsedecek, bazen siyasetten, ekonomiden, sosyal yaşamdan ama sanırım en çok demokrasi ve özgürlükler yazılarımızın ana temasını oluşturacaktır diye düşünüyorum.
 
Öyle bir ülkede, öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, özgür ve bağımsız düşünen köşe yazarları için en büyük sorun, yazılacak, değinilecek, analiz edilecek konuların oldukça fazla olmasıdır. Değil ki günlük, saatlik köşe yazılarıyla bile gündemin akışına yetişebilmek, ülkemizde maalesef mümkün olamamaktadır.
 
İşte bu gündem yoğunluğunda ve bilinçli şekilde çeşitli vasıtalarla gerçekleştirilen bilgi kirliliği içinde, halkımızın gerçek gündemi olması gereken konuları ele alıp, sağlıklı bilgi sahibi olmalarına katkı sağlamak temel hedefimiz olacaktır.
 
Covid-19 salgınının geride kalacağı, demokrasi, hukuk ve özgürlük ikliminin hakim olacağı, insanlarımızın birbirine önyargısız şekilde baktığı ve birlik beraberlik içinde yaşadığı mutlu günler temennisiyle bir kez daha, 
 
Hoş Buldum… 
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Selçuk Yavuz 21 Aralık 2020
Kaleminize, yüreğinize sağlık. GÜNCEL ANALİZ Ailemize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sonsuz teşekkürler. Hürmetler.