DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Bilgiç: iktidarı ciddiyete davet ediyoruz
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Bilgiç: iktidarı ciddiyete davet ediyoruz
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 17 Aralık 2020
İşte tüm detaylar...
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı, Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı, E. Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç‘ten 'S-400 yaptırımları' tepkisi; ‘Yaptırımlar acilen masaya yatırılmalıdır’.
 
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı, E. Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
 
S-400 füze sistemleri konusunda Trump Yönetimi tarafından giderayak açıklanan, Türkiye’nin savunma sanayiini hedef alan ve daha da genişletilebileceği tehdidi içeren yaptırımlar üzüntü vericidir.
 
Müttefiklik ruhuna uygun olmayan bu yaptırımların neden ve sonuçlarının acilen ayrıntılı olarak masaya yatırılması gerektiğine inanıyoruz.
 
Partimiz, dış ilişkilerde atılacak stratejik adımların, katılımcı analiz süreçlerine dayalı olması gerektiğini savunmaktadır.
 
Türkiye içeride hukukun üstünlüğünü sağlamadan, demokratik standartlarını yükseltmeden; dış politikasında ise komşularıyla ve müttefikleriyle ilişkilerini onarmadan ulusal çıkarlarını koruyamaz.
 
Ülkemizin göz bebeği savunma sanayimizi olumsuz etkileyecek böyle bir konuda iktidarı ciddiyete davet ediyor, konuyu olduğundan basit göstermeye çalışarak kamuoyunu yanıltmaması gerektiğine inanıyoruz.
 
 
1985’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dışişleri Bakanlığı’nın merkez ve yurt dışı teşkilatlarında çeşitli görevlerde bulundu.
 
2003-2005 Yılları arasında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü olarak görev yaptı.
 
2011 yılında Türkiye’nin Japonya nezdinde büyükelçisi oldu.
 
2011-2014 Yılları arasında Başbakanlık Güvenlik İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.
 
2014-2018 Yılları arasında Türkiye’nin Birleşik Krallık nezdinde büyükelçi olarak çalıştı.
 
Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Abdurrahman Bilgiç, evli ve iki çocuk babasıdır.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.