DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl'den Şuşa Zaferi mesajı
DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl'den Şuşa Zaferi mesajı
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 9 Kasım 2020
İşte tüm detaylar...
Dağlık Karabağ’ın Şuşa kentinin Ermenistan işgalinden kurtarılmasının ardından DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl yazılı açıklama yayınladı.
 
İşte açıklamanın tamamı:
 

28 yıl sonra gelen Şuşa Zaferi

Bugün güne Azerbaycan'dan gelen zafer haberinin sevinciyle başladık. "Tek millet, iki devlet" olarak Azerbaycan Ordusu, stratejik öneme sahip Şuşa'yı işgalden kurtardı.

Bu zaferden dolayı Azerbaycanlı kardeşlerimizi kutluyorum, Allah'tan nice büyük zaferlere imza atmalarını diliyorum. Hocalı şehitlerimizin intikamının savaş meydanında alınmasının mutluluğu bizler için tarifsizdir. Azeri kardeşlerimizin zaferi, aynı zamanda bizim de zaferimizdir.

Ermenistan işgalindeki Dağlık Karabağ'ın kurtuluşu için umutlarımız iyice artmıştır. Bu zaferle Ermenistan tarafından o şehirden çıkmak zorunda kalan Şuşalıların ve Azerbaycanlıların büyük özlemi sona erdi.

Şair "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır..

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.!" diyor.

Şuşa'nın savunmasında yüzlerce Azerbaycanlı kardeşimiz hayatını kaybetti, çok sayıda Azerbaycanlı esir düştü veya kendilerinden haber alınamadı. Yüzyıllardır Şuşa'nın gerçek sahibi olan Azerbaycanlılar, 28 yıl boyunca Azerbaycan'ın diğer bölgelerinde yaşamak zorunda kaldı.

Bu sebeple Şuşa'nın işgalden kurtarılışının anlamı bizler için büyüktür. Bugün Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte bizim bayramımızdır. Hüzünlü günler geride kalmış, bayram günlerimiz başlamıştır. 28 yıl sonra Şuşa'dan Ezân-ı Muhammedîler yükselecektir. Yaşadığımız mutluluğu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Azerbaycanlı kardeşlerimize, bu zafer yürüyüşünde başarılar diliyorum. Rabbim bizleri nice zaferlerde buluştursun.

A.Vahit BİNGÖL

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı

(KAYNAK: NAME HABER)

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.