Mustafa Sarıgül yeni parti kuruyor
Mustafa Sarıgül yeni parti kuruyor
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 27 Ekim 2020
İşte tüm detaylar...
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Demokratik Sol Parti’den istifa edeceğini belirtti.  Mustafa Sarıgül, liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) partileşmesi için yola çıkacağını söyledi.
 
Mustafa Sarıgül, “Bu bir istifa değil, bir uğurlanma, barışa bir kanat çırpma. TDH şu an ülkemizin yüzde 70’inde, 44 şehirde çağrı yapıyor. İstifadan sonra Türkiye’de dolaşacağım. Nedir, ne değildir, göreceğim. Türkiye ne diyor, bakacağım” dedi.
 
Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan, Mustafa Sarıgül, “Türkiye diyor ki; muhalefet yorgun, iktidarın heyecanı bitti. İktidar 20 yıldır ülkeyi yönetiyor. Ülkenin sıkıntıları var. Ama muhalefet yerinde sayıyor. Oylarını yükseltemiyor. O nedenle herkesi kucaklayacak yeni bir yapı ve enerjiye ihtiyaç var” diye konuştu.
 
TDH lideri, hiçbir ittifaka yakın olmadıklarını, hangi ittifakın ne zaman yapılacağına partisinin yetkili kurullarının karar vereceğini söyledi.
 
‘Biz çok farklı bir hareketiz’
 
Mustafa Sarıgül, “Muharrem İnce ile temasınız var mı?” sorusuna ise “Biz çok farklı bir hareketiz. Türkiye’yi değiştirmeye, dönüştürmeye geliyoruz. Bütün yurttaşlarımızı kucaklayacağız. Dar bir hareket değiliz. Muhteşem bir çalışma yapacağız” yanıtını verdi ve ekledi:
 
“İktidar olamayınca yeni bir yol açmak lazım. Yeni bir yol bulmak lazım. Yeni yol, TDH’dir.”
 
İsmail Saymaz; TDH’nin genel sekreterliğini eski CHP Milletvekili Hasan Aydın’ın üstlendiğini, en az 44 şehirde yönetimlerin belirlendiğini, İstanbul için mali müşavir Yusuf Polat’ın seçildiğini, Ankara’da genel merkez binasının tutulduğunu ve parti programıyla tüzüğünün hazırlandığını yazdı.
 
İsmail Saymaz, TDH’nin sloganının da “Çare var” olacağını kaydetti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.