clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021


Duayen siyasetçi Vahit Bingöl'den, DEVA Partisi İl Başkanı olduktan sonraki ilk açıklaması
Duayen siyasetçi Vahit Bingöl'den, DEVA Partisi İl Başkanı olduktan sonraki ilk açıklaması
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 18 Temmuz 2020
İşte tüm detaylar...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından, DEVA Partisi Erzurum Kurucu İl Başkanı olarak atanan Vahit Bingöl ilk açıklamasını yaptı.

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, “Yüzünü rahmetli Menderes’e benzettiğim, siyaset anlayışını da rahmetli Özal’la bağdaştırdığım, Genel Başkanımız Ali Babacan, hizmet noktasında taşın altına elini sokmuşken, ben görevden kaçamazdım.” dedi.

Siyasi hayatı boyunca aldığı her görevi bi hakkın yerine getirmenin gayretinde olduğunu ifade eden DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, “Kader gayrete aşıktır. Gayret bizden takdir Allah’tandır. Siyasi hayatım boyunca, aldığım her görevi bi hakkın yerine getirmek için gayret gösterdim. Kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, Erzurum’un, Erzurumlunun kalkınması ve refahı için çalıştım. Şehrin meselelerini şahsi meselem bilip, hemşehrilerimle Erzurum için dertlendim. Siyasete girdiğim ilk günden bugüne bu zorlu yolda hemşehrilerim beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Onlar nerede olmamı istedilerse ben orada olmaya çaba sarf ettim. Dedimya kader gayrete aşıktır diye. Aktif siyaset yaptığım dönemde de sonrasında da derdim Erzurum oldu. Bu gayret bizi DEVA Parti’si ile buluşturdu.” dedi.

İl Başkanlığı görevine getirilme süreci ile ilgili de bilgi veren DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, “DEVA Partisi Genel Merkezi’nin oluşturduğu komisyon, Erzurum’da bir takım çalışmalar yapmış, STK’larla, kanaat önderleri ile görüşmüş ve bu görüşmeler neticesinde de şahsıma bu görevi teklif etmiştir. Yüzünü rahmetli Menderes’e benzettiğim, siyaset anlayışını da rahmetli Özal’la bağdaştırdığım, Genel Başkanımız Ali Babacan, hizmet noktasında taşın altına elini sokmuşken, ben görevden kaçamazdım. Memnuniyetle bu görevi üstlendim. Şahsıma kıymet vererek, teveccüh gösteren Erzurumlu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Onlar benim yüzümü hiçbir zaman kara çıkarmadı. Ben de onları mahcup etmeme adına elimden gelen gayreti göstereceğim. Erzurum’un dertlerine DEVA olmak adına ne gerekiyorsa yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, “Ayrıca bize güvenerek Kurucu İl Başkanlığı görevini şahsıma layık gören Genel Başkanımız Ali Babacan’a da teşekkür ediyorum. Kısa sürede Erzurum’da teşkilatlarımızı oluşturarak, çalışmalarımıza başlayacağız. Partimizin kapıları, Erzurum’u dert edinen herkese sonuna kadar açıktır. Bunun bilinmesini isterim.” ifadelerine yer veren DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, Mevlana’nın “Hakk şerleri hayreyler/Zannetme ki gayreyler/Arif anı seyreyler/Mevlâ görelim neyler/Neylerse güzel eyler.” dizeleriyle sözlerini tamamladı.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.