Cihan Öztunç: Abdulkerim Çevik'in talebeleri ile ders esnasında öldürülmesi inanılır gibi değil, Rabbim şehitlerden saysın
Cihan Öztunç: Abdulkerim Çevik'in talebeleri ile ders esnasında öldürülmesi inanılır gibi değil, Rabbim şehitlerden saysın
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 20 Ocak 2020
İşte haberin detayı...

Dün saat 11.00 sıralarında Bitlis‘in Güroymak ilçesindeki bir Kur'an kursuna gelen katil Yakup Şeflekçi, Nakşibendi liderlerinden Abdulkerim Çevik‘le görüştükten sonra belindeki tabancayı çıkararak Abdulkerim Çevik’e ateş edip ağır yaralamıştı. Nakşibendi liderlerinden Abdulkerim Çevik ambulansla Güroymak Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ve doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetmişti.

Gelecek Partisi Kurucularından Cihan Öztunç, Abdulkerim Çevik'in vefatının ardından üzüntüsünü dile getiren bir açıklama yaptı.

Cihan Öztunç yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Norşin medresesi başmüderrisi seyda Abdulkerim Çevik, husumet sahibi bir çok aileyi barıştırmış saygın bir alim ve kanaat önderi.. talebeleri ile ders esnasında öldürülmesi inanılır gibi değil, Rabbim şehitlerden saysın..

NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.