hilmisol
hilmisag
hilmiust


Öztürk Yılmaz: Kendi pisliklerini bize bulaştıramazlar
Öztürk Yılmaz: Kendi pisliklerini bize bulaştıramazlar
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 22 Kasım 2019
İşte tüm detaylar...
Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yeni bir siyasi parti kurma hazırlığında olduklarını, bu kapsamda önceki pazar "Hepimiz Buradayız Oluşumu" adı altında toplantı gerçekleştirdiklerini anımsattı.
 
Söz konusu toplantıda salonun kalabalık olmasına rağmen bir basın mensubunun bulunmadığını ifade eden Öztürk Yılmaz, "Halkın haber alma hürriyeti engellendi. Türkiye'de iki tane havuz medyası var. Biri iktidarın havuz medyası ve iktidar aleyhine hiçbir şey konuşturmuyor, muhalefete yükleniyor. İkincisi muhalefetin havuz medyası; orada da muhalefetle ilgili olumsuz tek cümle kuramazsınız, sadece iktidarı eleştireceksiniz. İki havuz medyası da an geliyor birlikte çalışıyorlar. Zaten hükümetle muhalefet birlikte iş tutuyorlar. Danışıklı dövüş, tiyatro oynuyorlar" diye konuştu.
 
Türkiye'de demokrasinin, hukukun bittiğini, basın hürriyeti diye bir şeyin söz konusu olmadığını, bu nedenle manifestolarının basında yer bulmadığını savunan Öztürk Yılmaz, "Bu, şu anlama geliyor: Türkiye'de muhalefet iktidarı eleştiriyor ama aynısını, hatta daha kötüsünü kendisi yapıyor. Eline geçse iktidardan daha zalim, daha antidemokratik, daha beter olacak. İktidarla muhalefet aynı düzenin parçalarıdır. Bu düzenin bozulmasını istemiyorlar. Ama biz yıkacağız o düzeni" ifadelerini kullandı.
 
Öztürk Yılmaz, CHP'li bir siyasetçinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Külliye'de görüştüğüne yönelik iddialarla ilgili, "Ben bağımsız bir Milletvekiliyim, benimle zerre kadar bir alakası yok" yanıtını verdi, sözlerine şu şekilde devam eden Öztürk Yılmaz, “ Benim Sayın Erdoğan ile herhangi bir görüşmem olmamıştır. Kendi tiyatrolarını, katakullilerini, pisliklerini bize bulaştıramazlar” dedi.
 
Öztürk Yılmaz, “Bizim oluşumumuz; içerisine vatanseverleri alan, gerçekten hak, hukuk, adalet, demokrasi isteyen, ülkenin önünü açmak isteyen, Türkiye’nin rezerv kitlesini taşıyan bir oluşumdur. Bu oluşum pırıl pırıl bir oluşumdur. Yurtseverlerin oluşturduğu bir oluşumdur.” diyerek sözlerini noktaladı.
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.