hilmisol
hilmisag
hilmiust


Dr.Selim Temurci: Korkunun değil sevginin hakim olduğu bir Türkiye için yüreğimizi ortaya koyacağız
Dr.Selim Temurci: Korkunun değil sevginin hakim olduğu bir Türkiye için yüreğimizi ortaya koyacağız
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 14 Eylül 2019
İşte detay...
Hain terör örgütü FETÖ'nün darbe kalkışmasına İstanbul'da geçit vermeyen, beyaz gömleğiyle vatanı ve milleti için ölüme koşan 15 Temmuz'un Kahramanı, Büyük Siyaset Adamı, eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci dün eski Başbakan/AK Parti Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu ile birlikte AK Parti'den istifa etti.
 
İşte istifa metninin tamamı:
 
Bizim için hayatın anlamı, inandığımız değerler uğruna mücadele etmektir. Kuruluşundan itibaren; Ak Parti çatısı altında, kuruluş ilkelerine ve medeniyet değerlerimize sadakatle, milletimize hizmet etmekten onur duyduk. 
 
Ümmet bilinci ve Türkiye sevdamız, yaptığımız her vazifede kılavuzumuz oldu. Gelinen noktada, makam için susmayı değil, hakikat için haykırmayı seçtik. 
 
15 Temmuz gecesi dahil; vatanı için canını ortaya koyan, omuz omuza yürüdüğümüz samimi dava eri kardeşlerimizin sorumluluğunu yüreğimizde hissederek, partinin ve ülkenin büyük hatalarla savrulmasına göz yummadık. 
 
İlkeleri ihraç ettikten sonra kişileri ihraç etmek neyi değiştirir? Biliyorum ki; nice zorlukları birlikte göğüslediğimiz cesaret timsali yüreklerden bizi kimse ihraç edemez. 
 
Ak Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimiz bizim her daim yol arkadaşlarımızdır. Süreçlerin tıkandığı ve Ak Parti’de siyaset yapma imkanının kalmadığı önümüzdeki süreçte, partinin adıyla değil alnımızın akıyla yürüyeceğiz. 
 
Ülkesi ve milleti için çabalayan, adil ve mutlu bir gelecek umudu taşıyan herkesle bir ve beraber olacağız. Haklı olanın güçlü olduğu, liyakatli olanın emaneti yüklendiği, korkunun değil sevginin hakim olduğu bir Türkiye için yüreğimizi ortaya koyacağız. 
 
İstifamız hayırlara vesile olsun. Rabbim, ülkemizin aydınlık yarınları için bizleri hizmetkar kılsın.
 
Bismillahirrahmanirrahim...
 
Dr.SELİM TEMURCİ

NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.