İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu'dan, Ali Babacan'a büyük tepki
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu'dan, Ali Babacan'a büyük tepki
YENİ PARTİ ÇALIŞMALARI / 11 Temmuz 2019
İşte tüm detaylar...
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, AK Parti'den ayrılan ve yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan'a sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Kavuncu, "Size birden cesaret veren 25 yıllık İstanbul Belediyesi'nin kaybedilmesi mi?" dedi.
 
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Ali Babacan'ın kuracağı partide "küskünler partisi" görüntüsü verilmeyeceği ve Özal'ın ANAP'ı kulvarına yerleşmeyi hedefleyeceği iddialarını değerlendirdi.
 
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, Ali Babacan'ın partisi hakkında Twitter hesabından şu yorumlarda bulundu:
 
"Bence küskünler değil de "kolaycılar" partisi olabilir. Madem durumdan rahatsızdınız, koşulsuz itaat etmeden, parti içi muhalefetinizi zamanında yaparak demokrasiye destek vermiş olsaydınız, samimi duracaktınız. Bugünkü çıkış için neden yıllarca beklediniz? Size birden cesaret veren 25 yıllık İstanbul Belediyesi'nin kaybedilmesi mi?"
 
İşte İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu'nun paylaşımı:
 
SATUK BUĞRA KAVUNCU KİMDİR?
 
1973 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra, yurtiçi ve yurtdışında satış-pazarlama ve yatırım alanında birçok faaliyet gösterdi.
 
1997 yılında Kazakistan’ın Almatı şehrinde genç bir girişimci olarak iş hayatına atılan Kavuncu ortaklarıyla beraber kurduğu şirketini büyüterek Orta Asya’da bilinen bir marka haline getirdi. İş hayatında başarılı bir performans gösteren Kavuncu, BASF’ta üst düzey yönetici olarak 13 yıl boyuncu Orta Asya’da ve yaklaşık 3 yıl İsviçre’de görev yaptı.
 
2016 yılından beri BASF’ın Türkiye ve Azerbaycan CEO’su olan Kavuncu, 30 Mart 2018 tarihinde bu görevinden istifa ederek, yönetim, sanayi ve ticaret alanındaki uluslararası birikim ve tecrübelerini ülkesi için değerlendirmeye karar verdi.
 
Üniversite yıllarından itibaren, Türkiye ve Kazakistan’da farklı sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alarak, profesyonel yaşantısının yanı sıra sosyal hayata da katkı sağladı.
 
İngilizce, Rusça ve Kazakça bilmekte olan Kavuncu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.