DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zehra Zeynep Dereli bugün saat 21.00'de canlı yayında
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zehra Zeynep Dereli bugün saat 21.00'de canlı yayında
TV / 6 Ocak 2021
İşte tüm detaylar...

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Eğitim Politikaları Başkanı Zeynep Dereli 6 Ocak Çarşamba (bugün) saat 21.00’de Enpolitik TV’de Canboray Soykan ile ‘Yeni Yaklaşımlar’ programına konuk olacak, gündemi değerlendirecek.

Zehra Zeynep Dereli kimdir?
İstanbul, Eğitimci-Yazar
 
Dijital çağın ihtiyaçlarına uygun bir eğitim ve öğretim modeli geliştirmek amacıyla Türkiye’nin odağı insan olan ilk teknoloji koleji, Tink'i (Teknoloji ve İnsan Kolejleri) ve ilk online kolej olan Dijital Koleji kuran Z.Zeynep Dereli, bir eğitim gönüllüsüdür.
 
Türkiye’ye özgün bir eğitim modelini ortaya koyduğu “Dijital Yerliler: Yeni Nesil Eğitim Modeli” kitabı Ekim 2019’da yayınlanmıştır.
 
Kariyerinin başlarında İstanbul’daki Dundas&Ünlü Menkul Kıymetler’de Birleşme ve Satın Alma bölümünde çalıştıktan sonra Londra’da Shell Trading and Shipping firmasında Risk Analizi, Araştırma ve Mevzuat Uyum takımlarında yer almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Shell Türkiye’de Finansal Analizci ve Tedarik Analizcisi olarak çalışmıştır.
 
Kariyerinin ikinci bölümüne ise ülkemiz ekonomisinin kalkınmasına destek veren değişik kuruluşlarda görevler üstlenerek devam etmiştir. Bunlardan ilki Atlantik Konseyi Karadeniz Enerji ve Ekonomik Forumu’nun direktörlüğüdür. Daha sonra düşünce kuruluşlarından Türk Politika Forumu’nun Genel Koordinatörlüğü’nü yürütmüştür. Ayrıca bir dönem SKY Türk ve CNBC-E kanallarında siyaset gündemine ilişkin haftalık “Liderler ve Kararlar” programını hazırlayıp sunmuştur. Tüm bunların yanı sıra APCO Türkiye’nin kuruculuğunu ve CEO’luğunu üstlenmiştir.
 
Londra Üniversitesi SOAS'de Kalkınma Ekonomileri alanında yüksek lisans ve Princeton Üniversitesi’nde iktisat alanında lisans yapmıştır. Orta Doğu Araştırmaları sertifikası da almıştır.
 
Zehra Zeynep Dereli’nin katıldığı sivil toplum kuruluşları arasında ise yönetim kurulunda olduğu TÜBİSAD, İTÜ BMT-KAUM ve WTech Danışma Kurulu ile kurucularından olduğu Endeavour bulunmaktadır.
 
Zehra Zeynep Dereli iki çocuk annesidir.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.