hilmisol
hilmisag
hilmiust


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu yolda ödeyeceğimiz bedelin büyüklüğünü küçüklüğünü de asla hesap etmeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu yolda ödeyeceğimiz bedelin büyüklüğünü küçüklüğünü de asla hesap etmeyiz
TÜRKİYE / 24 Ekim 2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 105. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende, bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 105. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Suriye’deki kaotik durum uzunca bir süredir, asıl niyetleri, asıl projeleri, asıl hesapları gizlemenin örtüsü olarak kullanılıyordu. Özellikle Avrupalı ve Amerikalı politikacılardan rejime kadar pek çok kesim, kendi başarısızlıklarını, terör örgütünü perde yaparak gözlerden saklama yoluna gidiyordu. Barış Pınarı Harekâtı’yla, tam manasıyla takke düşmüş kel görünmüştür. Türkiye’ye karşı öfke nöbetleri geçirenlere diyoruz ki, artık bu oyun bitti” dedi.
 
“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SINIRLARIMIZ BOYUNCA HÂKİMİYET ALANI KURMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”
 
Konuşmasında “Sınırlarımız boyunca ve Suriye toprakları içinde bölücü terör örgütünün ülkemizi tehdit eden bir hâkimiyet alanı kurmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zaten böyle bir durum, herkesin üzerinde mutabık olduğu Suriye’nin toprak bütünlüğü ilkesine de aykırıdır. Güvenli hâle getirilen yerlere, ülkemizden 1 ile 2 milyon arasında sığınmacının geri dönüşünü sağlayacağız. Uluslararası toplumun desteğiyle yürüteceğimiz bu proje için, hemen temaslara başlıyoruz” dedi.
 
Türkiye’nin Amerika ve Rusya ile vardığı mutabakatların amacına ulaşmasının, PKK-YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin, sınırdan başlayarak, Suriye topraklarındaki varlığının tamamen sona erdirilmesine bağlı olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu muhataplarımıza da her fırsatta ifade ediyoruz. İster Amerika, ister Rusya, ister rejim, isterse bir başka güç olsun, terör örgütlerinden herhangi birini, isim, bayrak veya üniforma değiştirerek yeniden karşımıza dikmeye kalkarsa biz bu oyuna gelmeyiz. Bu durumda, hiç kimse kusura bakmasın, kendi bildiğimiz yolda ilerlemeye devam etmekten asla çekinmeyiz. Bu yolda ödeyeceğimiz bedelin büyüklüğünü küçüklüğünü de asla hesap etmeyiz” diye ekledi.
 
“BARIŞ PINARI HAREKÂTI, HAKİKATLERİ ORTAYA ÇIKARMIŞTIR”
 
“Geçmişte bu oyun çok oynandı, ama geldiğimiz noktada tüm dünya PKK ile YPG’nin aynı örgüt olduğunu kabul etti” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yine DEAŞ’ı yıllarca PKK-YPG’yi koruyup kollamanın bahanesi olarak görenler, bugün aslında her iki örgütün, tıpkı bir madalyonun iki yüzü gibi aynı amaca hizmet ettiğini de gördü. Uluslararası toplumun bunca vakittir, iki terör örgütünün anlaşmalı şekilde kurguladığı bir şantajın oyuncağı hâline dönüşmüş olması çok acıdır. Hele hele koca devletlerin bu trajik oyunu ciddi ciddi sahiplenmeye kalkmaları çok daha acıdır” açıklamasında bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin 9 Ekim saat 16.00’da başlattığı Barış Pınarı Harekâtı, bu şantaj ve tiyatro sahnesini yıkmış, hakikatleri ortaya çıkarmıştır. Biz bu harekâtla, sadece kendi sınırlarımızı güvenlik altına almakla, Suriyeli kardeşlerimizin önemli bir bölümüne ülkelerine geri dönüş imkânı sağlamakla kalmadık. Aynı zamanda bu harekâtla, pek çok devlete ve kesime, terör örgütlerinin kendilerini soktuğu cendereden kurtulma şansı da verdik. Ülkemizi hedef alan öfke selinin sebeplerinden biri de, bu gerçeğin ortaya çıkmasıdır. Çünkü Suriye’deki kaotik durum, uzunca bir süredir, asıl niyetleri, asıl projeleri, asıl hesapları gizlemenin örtüsü olarak kullanılıyordu. Özellikle Avrupalı ve Amerikalı politikacılardan rejime kadar pek çok kesim, kendi başarısızlıklarını, terör örgütünü perde yaparak gözlerden saklama yoluna gidiyordu. Barış Pınarı Harekâtı’yla, tam manasıyla takke düşmüş kel görünmüştür. Türkiye’ye karşı öfke nöbetleri geçirenlere diyoruz ki, artık bu oyun bitti.”
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.