Kızılay Beykoz Şube Başkanı Saadettin Çay: İyilikte sınır tanımıyoruz
Kızılay Beykoz Şube Başkanı Saadettin Çay: İyilikte sınır tanımıyoruz
TÜRKİYE / 14 Ekim 2019
İşte tüm detaylar...
Türk Kızılayı Beykoz Şubesinin “Her öğrenciye bir kitap, Her okula bir Kütüphane” sloganı ile 2018 yılında başlattığı kampanya kapsamında Van’ın Özalp İlçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesine Kütüphane kurdu.
İyilikte sınır tanımayan Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi, Türkiye de ve sınır ötesindeki ihtiyaç sahiplerine milletimizin merhamet elini uzatmaya devam ediyor.
Her yıl yüzbinlerce kıyafet, binlerce gıda ve ihtiyaç malzemesini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Beykoz Kızılay'ı, her yıl 1500 civarında üniversite öğrencisine de burs ve eğitim desteği veriyor.
İYİLİKTE SINIR TANIMIYORUZ
 
Eğitim konusunda bağışçılarının desteği ile Anadolu da bir yurt binası da yaptıran Kızılay Beykoz (Avrasya) Şube  Başkanı Saadettin Çay “Biz milletimizin gönlünden kopanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak iyilikte sınır olmadığını gösteriyoruz” dedi.
Beykoz Kızılay tarafından geçen yıl başlatılan “Her öğrenciye bir kitap, her okula bir kütüphane” projesi kapsamında Van’ın Özalp ilçesinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesine Binlerce kitap tedarik ederek bir kütüphane kurdular.
Beykoz Kızılayı Gençlik Kolları başkanı Dr.Mahmut Talha Uçar ve beraberindeki farklı Üniversitelerden farklı branşlardaki gençlerle Kütüphanenin düzenlenmesi için kitaplarla birlikte 11 Ekim Cuma günü Özalp’e gittiler. Van Kızılay Şubesince karşılanan Beykozlu gençler, burada Van Kızılay’ında gönüllü çalışan gençlerle tanıştılar.
Beykoz Gençlik Kollarındaki gençler Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar’ın ev sahipliğinde Özalp Anadolu İmam Hatip Lisesindeki Kütüphaneyi, Liseli gençlerle birlikte düzenleyip daha sonra her biri farklı sınıflarda Kitap okuma saati gerçekleştirdiler.
Farklı Üniversite ve branşlardaki gençler Anadolu İmam Hatip Lisesindeki öğrencilere Üniversiteleri ve branşları ile ilgili konferans verip, Liseli gençlerin sorularını cevapladılar.
Van’ın tarihi yerlerini gezerek, Van Kızılay’ının faaliyetlerini yerinde inceleyen gençler güzel dostluklarla Van’dan ayrılırken gençlerin iyilikte sınır tanımayacağını bir kere daha göstermiş oldular.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.