15 Temmuz'un Kahramanı, Büyük Siyaset Adamı Dr.Selim Temurci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
15 Temmuz'un Kahramanı, Büyük Siyaset Adamı Dr.Selim Temurci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
TÜRKİYE / 15 Temmuz 2019
İşte mesaj...

Aradan koskoca 3 yıl geçti.

Acılarımız taze, yüreğimiz yanıyor.

15 Temmuz’da şehadete yürüyen kahramanlarımızı, bir kardeşimiz “Ateşe Uçan Kelebekler” olarak adlandırmıştı.

Ne muhteşem bir benzetme! Öleceğini bile bile; elinde bayrağı, yüreğinde imanı en gelişmiş silahlara karşı yürüyen başka bir millet var mı yeryüzünde?

Farklı düşüncelere, inanışlara, ideolojilere mensup olsak da; söz konusu vatansa gerisi teferruattır demeyi bilen bu milletin bir ferdi olmak ne güzel bir duygu. Bu duyguyu o gece milletiyle birlikte yaşayanlara selam olsun.

15 Temmuz’a kalkışma, darbe diyenler olabilir. Ancak o geceyi iliklerine kadar yaşayanlar için 15 Temmuz, Çanakkale’nin kardeşidir.

Emperyalizmin vatanımızı işgal projesine dur dediğimiz bir geceydi 15 Temmuz. Bu işgale karşı Kurtuluş Savaşında destan yazanların torunlarının ecdadına layık bir duruş sergiledikleri gecenin adıydı 15 Temmuz.

Aynı gecede bir tarafta ihanetin karanlığını yaşarken, diğer tarafta bir milletin kardeşliğine, birliğine, beraberliğine şahitlik ettiğimiz geceydi 15 Temmuz.

Bizim için çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük onur, 15 Temmuz gecesi milletimizin yazdığı destanın bir parçası olmaktır.

Farklı siyasi partilerdeki kardeşlerimizle o gece el ele, omuz omuzaydık.

Dünyanın görebileceği o muazzam kalabalıkta, 7 Ağustos’da Yenikapı’da hep birlikteydik. Demokrasi Nöbetleri’nde gün ağarana kadar vatan aşkımızı ve kardeşliğimizi ülkemizin her bir yanından tüm dünyaya haykıranlar da bizdik. Vatanımıza göz dikenlerin gözlerinin içine bakarak, bu millet var oldukça asla başaramayacaksınız diyen, yüreklerine korku salan da bizdik.

Evet, biz birlikte Türkiye’ydik, aynı dağın yeliydik ve hep birlikte başarmıştık.

15 Temmuz, 15 Temmuz’u yaşayanlar için bu milleti ayrıştıran değil, birleştiren bir gündü, hepimizin kurtuluş günüydü, yepyeni bir başlangıçtı.

Ülkemiz; adalette, kalkınmada, demokratik normlarda, dış politikada, devlet yönetiminde, iç siyasette adı konmamış çok ciddi krizler yaşamaktadır.

Bu millet, her ne şartta olursa olsun sıkıntılarla nasıl başedeceğini 15 Temmuz’da göstermiştir.

15 Temmuz ruhuna sahip olanlar için asla ümitsizlik yoktur.

Şehitlerimizin omuzlarımıza bıraktıkları en büyük sorumluluk, vatanımız ve milletimiz için her daim mücadele etmektir.

15 Temmuz’un yıldönümünde şehadete yürüyen gerçek kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli ailelerini hürmetle selamlıyorum. Gazilerimize sağlıklı ve huzurlu günler temenni ediyorum. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan bu aziz vatanı, milletimizle birlikte kanımız ve canımız pahasına “Ateşe Uçan Kelebekler” gibi koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Tüm şehitlerimizin Ruhuna El-Fatiha.

 

Dr.SELİM TEMURCİ

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.