İşte Türkiye’nin ilk yenilikçi organize sanayi bölgesi
İşte Türkiye’nin ilk yenilikçi organize sanayi bölgesi
TEKNOLOJİ / 26 Aralık 2018
İşte detay...
Türkiye’nin ihracat ve istihdam üssü olmaya aday İnnovatif Organize Sanayi Bölgesi olan MarmaraOSB bugün İstanbul’daki bir gurup sanayiciyle tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.
2014 yılında Ana Metal ve Makine sektörüne yönelik Organize Sanayi Bölgesi Kurmak için yola çıkan bir gurup sanayicinin yoğun emek ve gayretleri ile Sanayi Bakanlığı tarafından Balıkesir- Çanakkale yolu üzerinde 221 Hektarlık alan MarmaraOSB nin kurulacağı yer olarak belirlenmiştir.
Bugün, İmes Sanayi Sitesi içindeki Sheraton Four Points Otelde yapılan toplantıda MarmaraOSB nin geçmişini ve yeni sanayi bölgesinin avantajlarını anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çay, katılımcı firmaların Türkiye’nin istihdam ve ihracatının önemli bir bölümünü bünyelerinde barındıran köklü sanayi kuruluşlarından oluştuğunu ifade ederek, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın tasvip ve tensipleri ile 1 Kasım 2018 tarihinde 344 sicil numarası ile tescil olarak kamu yararı kararını almak için müracaat ettiklerini ifade etti.
Ülkemizin 51. İhtisas, 311. Organize Sanayi Bölgesi olan Marmara OSB; Balıkesir, Bandırma ilçesi sınırlarında Marmara denizinin güney aksında ülkemizin gelecek vizyonuna uygun, çevreye ve canlı hayatına duyarlı, yüksek teknoloji odaklı, gelecek nesillere iftiharla bırakabileceğimiz bir sanayi bölgesi olacaktır.
Tamamlandığında demir-çelik ve yüksek katma değerli makine ve yedek parça sektörünün imalat ve ihracat merkezi olması hedeflenmektedir.
Toplantıya Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.