Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Akıllı Belediyecilik Zirvesindeki katılımcılara plaketlerini takdim etti
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Akıllı Belediyecilik Zirvesindeki katılımcılara plaketlerini takdim etti
TEKNOLOJİ / 20 Aralık 2018
Marmara Belediyeler Birliği Şehir Teknolojileri ve İnovasyon Merkezi tarafından düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi, İstanbul’da gerçekleştirildi.
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da ev sahibi sıfatı ile katıldığı Marmara Belediyeler Birliği Akıllı Belediyecilik zirvesinin açılış konuşmasını Birlik başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptı. Açılış konuşmalarının ardından ilk gününde oturumlarda dijital dönüşüm çağında akıllı şehir kurmak, şehir yönetiminde siber güvenlik, kişisel verilerin yönetiminde sorumluluklar, riskler ve şehir için yerli / milli çözümler konuları gündeme alınacak. Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın açılış konuşmasını gerçekleştireceği zirvenin keynote konuşmacısı Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı; yapay zeka, nesnelerin interneti, veri güvenliği etrafında akıllı şehirlere ilişkin iyi uygulama örnekleriyle birlikte geniş bir perspektif sunacak. Zirve aynı zamanda hizmet standartlarının yükseltilmesi için başta teknolojik gelişmeler olmak üzere yeni araç ve uygulamalardan azami düzeyde fayda üretilmesi adına; Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, Samsung İş Geliştirme ve İş Ortaklıkları Avrupa Sorumlusu Yankı Yalçın, Microsoft Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yrd. Erdem Erkul, TÜBİTAK BİLGEM Siber Enstitü Müdürü Mustafa Dayıoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Aslı Deniz Helvacıoğlu gibi isimler bir araya gelecek.
 
Neşet Çağlayan katılımcılara plaketlerini takdim etti
 
Akıllı Belediyecilik Zirvesinde ilk gün oturumlarında konuşmacı olarak katılan akademisyen ve diğer sunum yapanlara plaketleri Birlik Encümen Üyesi, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan tarafından takdim edildi.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.