clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021


Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu: Biz ayrıldıktan sonra AK Parti, Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet  Davutoğlu: Biz ayrıldıktan sonra AK Parti, Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi
SİYASET / 13 Eylül 2021
İşte detay...
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Suriçi'nde gençlerle bir araya geldi.
 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu, daha sonra katıldığı Ferhat Mehmetoğlu ile Soruyorum programında konuştu.
 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:
 
"Mesela kültürel haklar bağlamında Kürtçe'nin eğitim öğretimde kullanılmasını açık bir şekilde yazan tek parti biziz. Bu başlatılmıştı bile okullarda, ama devam etmedi. Çünkü biz ayrıldıktan sonra AK Parti, Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi" 
 
"HDP'nin kapatılmasına karşı tutum aldım"
 
"Terörle kamu düzeni içinde mücadele ederim ama siyasi alanda vatandaşlarımızın tercihlerine saygı duymamız lazım. Siyasi tutuklamaların hepsine karşıyım ama ben de dahil hiçkimse hukukun üzerinde değil. Hukukun objektif işlemesi lazım. HDP'nin kapatılmasına karşı tutum aldım. Amasız ve fakatsız parti kapatmaya karşıyız."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.