clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021


Mustafa Sarıgül: Kurultaydan sonra iktidardan mührü teslim alacak gölge bakanlarımızı kamuoyumuzla buluşturacağız
Mustafa Sarıgül: Kurultaydan sonra iktidardan mührü teslim alacak gölge bakanlarımızı kamuoyumuzla buluşturacağız
SİYASET / 17 Haziran 2021
İşte tüm detaylar...
 
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül bugün Ankara'da Kurucular Kurulu Kurultaya Hazırlık Toplantısında konuştu.
 
İşte Genel Başkan Mustafa Sarıgül'ün açıklamalarının tamamı:
 
TEMEL İLKEMİZ KOLTUK PEŞİNDE KOŞMAK DEĞİL
 
Yılların tecrübesi ile önümüzdeki seçimlere hazırlanıyoruz. Temel ilkemiz; ülkemizin mutluluğu, ülkemizin gelişmesi, bütün milletimizin mutluluğu… Koltuk peşinde koşup, ilkeleri ve düşünceleri bir tarafta bırakmak değil. İlkeleri için, yemin edenler o ilkelerine sonsuza dek sahip çıkmalıdır. Yemin ve söz, TDP’nin vicdanıdır. Hedefimiz ise, partimizin düşüncelerini ülkemizle buluşturmaktır.
 
 
TÜRK SİYASET TARİHİNİN EN HIZLI TEŞKİLATLANAN PARTİSİ
 
TDP, Türk siyaset tarihinin en hızlı teşkilatlanan demokratik kitle partisidir. Daha güçlüyüz, daha huzurluyuz, daha da yükseleceğiz. Amacımız; güçlü teşkilatlarımızla, siyasi rakipleri geride bırakmak, yarışta en önde olmaktır. İlkelerimizden taviz vermeden, hedeflerimizden en ufak bir sapma göstermeden, vicdanlı, tutarlı, özgüven içerisinde siyasi çalışmamızı sürdürüyoruz.
 
ÜLKEMİZDE SİYASİ ATMOSFER GERGİN
 
Türkiye’nin her yerinde, her yöresinde, caddelerinde, sokaklarında, büyük bir hevesle, partimizi yurttaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Ülkemizde şu anda siyasi atmosfer gergin, ekonomi tablosu karamsar, toplumsal denge giderek bozuldu. Ülkemizin sorunları büyüktür, ülkemiz her alanda yıpranmıştır bu yıpranmayı TDP değiştirecektir.
 
Maalesef yurttaşlarımız, çaresizdir, üzgündür. Yoksulluk, işsizlik, ekonomik sıkıntılar karşısında son derece mutsuzdur ama artık çare var çare TDP…
 
TDP, her geçen gün büyüyor, gücüne güç katıyor, hedefine büyük bir heyecanla, emin adımlarla ilerliyor.
 
60’A YAKIN İLİ 5 BUÇUK AYDA KURDUK
 
Çok değerli basın mensupları 60’a yakın ili, sadece 5 ayda kurmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İl başkanlarım, ilçe başkanlarım ve tüm kurucularım Cumhuriyet Tarihinin en demokratik kurultayının hazırlıklarına başladık. Çok kısa sürede vardığımız bu muhteşem başarı için Genel Merkezimize, kurucularıma, Teşkilat Başkanlarıma kocaman teşekkür ediyorum. Şimdi sıra Temmuz ayında il kongrelerimizde, daha sonra büyük kurultayımızı yapacağız.
 
İKTİDARDAN MÜHRÜ TESLİM ALACAK GÖLGE BAKANLARIMIZ
 
Kurultayımızda tutarlı, dinamik, enerjik, partimizin ilkelerini iktidara taşıyacak vicdanlı, merhametli, partimizin ilkelerine inanan kadrolarımızı kurultayımızın taktirine sunacağız.
 
Kurultaydan sonra iktidardan mührü teslim alacak gölge bakanlarımızı kamuoyumuzla buluşturacağız…
 
Yapılan kamuoyu yoklamalarında halkımız kime oy vereceğiz diyordu, iktidardan memnun değildi, her ankette %18-22 kararsız oy çıkması bunun deliliydi…
 
Şimdi, gelinen noktada artık kararsızlık yok artık yüzen oy yok, artık TDP var…
 
Tam donanımlı, tecrübeli kadrolarımız ile ilk seçimde Allah’ımın izniyle ve yeter artık diyen yurttaşlarımızın oylarıyla, seçimlerde büyük başarı kazanacağımıza inanıyorum…
 
TÜZÜĞÜMÜZ, TÜRKİYE’NİN EN DEMOKRATİK TÜZÜĞÜDÜR 
 
TDP, bizden önce kurulan birçok partinin önünde gözükmektedir bu sonuç için kurucularıma, teşkilat başkanlarıma, tüm partili arkadaşlarıma ve bütün yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum.
 
Sorumluluğumuz ağır, ülkemizi inşallah biz yöneteceğiz, sevgili yol arkadaşlarım, değerli basın mensupları;
 
Tüzüğümüz, Türkiye’nin en demokratik tüzüğüdür. 
 
Siyasete sevgi ve zerafet dilini getiren, ırk, dil, din ayrımından söz edilmesini bile disiplin suçu sayan, tek partidir…
Ülkemizin TDP’ye, TDP gibi düşünen yöneticilere ihtiyacı var ve nihayet 20 yıldır ilk defa iktidarın bir alternatifi var artık halkımızın sığınacak bir limanı var…
 
TDP, kimsesizlerin kimsesi, ezilenlerin sesidir, TDP göreve hazırdır…
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.