İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Para basılabilir ama şeffaf bir biçimde
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Para basılabilir ama şeffaf bir biçimde
SİYASET / 10 Mayıs 2020
İşte detaylar...
Darbe tartışmalarını kutuplaştırıcı bulduğunu belirten İYİ Parti Genel Başkanı Akşener 'Biz kırmızı kuvvetler, mavi kuvvetler şekilde tutum alamayız, ülkeye fayda getirmez, işsizliği çözmez bu. Bizim kutuplaşarak kaybedecek vaktimiz yok' dedi. Akşener, erken seçim iddiaları için de 'Başından beri erken seçimle ilgili herhangi bir hissiyatı barındırmadım. İçinde bulunduğumuz şartlarda erken seçim görmüyorum' yorumu yaptı.
 
 
İYİ Parti Meral Akşener, siyasi parti liderlerine çağrıda bulunarak "'Memleket Masası' etrafında toplanalım, ortak aklı işletmemiz lazım" önerisinde bulundu.
 
"ORTAK AKLI İŞLETMEMİZ LAZIM"
 
Fox TV'de 'Çalar Saat Hafta Sonu' programına katılan Akşener "Bir masa etrafında toplanmamız lazım, ortak aklı işletmemiz lazım. Bu masanın adını da 'Memleket Masası' diyelim. Gıda erişimi ve gıda güvenli olacak bundan sonra, tarım üretimi önemli olacak. Dünya küçülecek gibi görünüyor. Böyle bir ortamda yurt dışına karşı da birlikteliğin önemli olacağını düşünüyorum" dedi.
 
Akşener "Darbe tartışmasını kutuplaştırıcı buluyorum. Biz kırmızı kuvvetler, mavi kuvvetler şekilde tutum alamayız, ülkeye fayda getirmez, işsizliği çözmez bu. Bizim kutuplaşarak kaybedecek vaktimiz yok. Belediye başkanlarının paralel ilan edilmesi bambaşka bir problemdir" diye konuştu.
 
"ERKEN SEÇİM GÖRMÜYORUM"
 
Akşener erken seçim tartışmalarına ilişkin "Başından beri erken seçimle ilgili herhangi bir hissiyatı barındırmadım. İçinde bulunduğumuz şartlarda erken seçim görmüyorum" yorumunu yaptı.
 
Akşener "Normalleşmenin hızlı olduğuna yönelik endişemiz var. Bu konuda biraz daha heyecansız davranmanın daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Ekonominin elbette işlemesi lazım bu arada" düşüncesini dile getirdi.
 
"PARA BASILABİLİR AMA ŞEFFAF BİR BİÇİMDE"
 
Akşener, şöyle devam etti: "Bin lira altında geliri olanların zor durumda olduğunu biliyoruz. Merkez Bankası para basıyor, bu paraların özellikle bu kesime nakit olarak ulaştırmak gerekli. Para basılabilir ama şeffaf bir biçimde. O insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir sistemin olması lazım. Bunun yerine harcama imkanı olan insanlara verirseniz parayı o zaman dolara gidiyor. Doların 7 lirayı aşması sorunuyla karşılaşıyoruz."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.