İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik: AKP'yle iş birliği asla gündemimizde yok
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik: AKP'yle iş birliği asla gündemimizde yok
SİYASET / 20 Kasım 2019
İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın "AKP ile ortaklık" açıklamaları tepkiyle karşılandı.
Açıklamayı değerlendiren İYİ Parti İstanbul Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi, Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik; "Lütfü Bey Grup Başkanvekilimiz olmakla birlikte, söyledikleri kendi şahsi görüşüdür, partimizin böyle bir değerlendirme ve yaklaşımı yoktur" dedi.
 
Lütfü Türkkan, Bursa'da katıldığı bir toplantıda şunları söylemişti:
 
"İYİ Parti 2 yıl önce hangi ilkeler ile kuruldu ise bugünde aynı çizgide. Parlamenter Sisteme dönünceye kadar da bu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de Parlamenter Sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı Bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için biz de bir fedakarlık yapabiliriz."
 
"İYİ PARTİ'NİN BÖYLE BİR GÜNDEMİ YOKTUR"
 
Bu ifadelerin Lütfü Türkkan'ın şahsi görüşü olduğuna vurgu yapan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, "Partimizin böyle bir değerlendirme ve yaklaşımı yoktur" diyerek şöyle konuştu:
 
"Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in ifade ettiği gibi Parlamenter Sisteme dönüş için hazırız. Parlamenter Sisteme dönüş için AKP ve diğer partilerle görüşülebilir. Ancak bunun haricinde ister erken seçim kararı alınsın ister seçimler zamanında yapılsın AKP ile koalisyon ortağı olmamız veya dışarıdan desteklememiz asla mümkün değildir. AKP ile bir iş birliği söz konusu değil, İYİ Parti'nin böyle bir gündemi yoktur. AKP böyle bir teklifle gelse bile olumlu değerlendirmemiz mümkün değildir. AKP'nin 17 yıllık iktidarları sürecindeki olumsuzluklarının suç ortağı asla olmayız. Genel Başkanımız Sayın Akşener'in konuyla ilgili değerlemeleri ortadadır. Böyle bir iş birliği partimizin gündeminde değildir ve asla olmayacaktır."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.