Ertuğrul Günay, Ali Babacan'ın yaptığı toplantılara katıldığını söyledi
Ertuğrul Günay, Ali Babacan'ın yaptığı toplantılara katıldığını söyledi
SİYASET / 28 Haziran 2019
İşte tüm detaylar...
Eski AK Parti'li Bakan Ertuğrul Günay, parti kuracağı söylenen Ali Babacan'ın yaptığı toplantılara zaman zaman katıldığını söyledi. Ertuğrul Günay, "Ali Babacan 5'li kurulun sözcüsü olacak" dedi.
 
Türkiye'nin yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gittiği 31 Mart seçimleri öncesinde ortaya atılan "Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu parti kuruyor" iddiası konuşulmaya devam ediyor. 
 
Ali Babacan'ın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la 23 Haziran öncesinde bir araya geldiği ve Ali Babacan'ın AK Parti'nin kurucuları arasından ayrılmak istediği belirtilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir 'deklerasyon mektubu' bıraktığı da ileri sürüldü.
 
Ali Babacan'ın çalışmalarına hız verdiği yeni hareketin toplantılarına zaman zaman katıldığını belirten Ertuğrul Günay, Artı Gerçek'ten Can Bursalı'ya konuştu.
 
Artı Gerçek'teki habere göre hareketin bir kadro hareketi olacağının altını çizen Ertuğrul Günay, "Ali Babacan 5'li kurulun sözcüsü olacak" iddiasını da doğruladı.
 
Yurt dışında yaşayan bir çok bilim insanına davette bulunulduğuna da değinen Ertuğrul Günay, siyasetin farklı kulvarlarından ve toplumun her kesiminden isimlerle de bir araya geldiklerini ifade etti. Ertuğrul Günay, "İYİ Parti gibi yalnızca bir partinin içinden çıkıp yola devam etmek gibi bir düşünce doğru değil. Herkesle istişare yapılıyor" diye konuştu.
 
Ertuğrul Günay ayrıca yeni hareketin en geç yeni yıla kadar yola çıkması gerektiğini ifade etti. 
 
5'li kurul iddiası
 
AK Parti'de yönetimin ve politikaların belirlenmesinin tek kişinin iradesinde olmasına eleştirel yaklaşan ve kurulacağı iddia edilen Parti'nin 5'li bir komisyon aracılığıyla ile yönetileceği ifade ediliyor. 5'li kurul olarak da adlandırılan komisyonda Abdullah Gül, Beşir Atalay, Fehmi Koru, Sadullah Ergin ve Haşim Kılıç'ın olacağı konuşuluyor.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.