Selçuk Yavuz'un MEDYA FM'de konuğu Av.Adem Yıldırım ve Av.Şengül Karslı oldu
Selçuk Yavuz'un MEDYA FM'de konuğu Av.Adem Yıldırım ve Av.Şengül Karslı oldu
MEDYA FM / 8 Kasım 2021
İşte tüm detaylar...

Yapımcılığını ve Sunuculuğunu Haber Sitemizin İmtiyaz Sahibi ve Türkiye'nin en çok dinlenen Radyo'su MEDYA FM'in Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Yavuz'un yaptığı "Selçuk Yavuz ile Başkanlar Konuşuyor" programının 05.11.2021 cuma günü canlı yayın konukları AK Parti İstanbul İl Başkan Vekili/Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı/Seçim İşleri Başkanı Av.Şengül Karslı oldu.

8 Ekim 2021 cuma günü "Selçuk Yavuz ile Başkanlar Konuşuyor" isimli programıyla MEDYA FM mikrofonlarına, dinleyicilerine merhaba diyen Selçuk Yavuz, her cuma saat 07.00 - 09.00 saatleri arasında canlı yayın konuklarıyla genel siyasetin, yerel siyasetin, siyasi partilerin teşkilat çalışmaları, belediye hizmetlerinin nabzını tutuyor.
 
Genel Siyaset, Yerel Siyaset ve Seçim Programlarının marka ismi Selçuk Yavuz her cuma saat 07.00 ile 09.00 aralığında canlı yayın programıyla Türkiye'nin en çok dinlenen Radyo'su MEDYA FM'de.
 
Başkanların ağırlandığı "Selçuk Yavuz ile Başkanlar Konuşuyor" programında Selçuk Yavuz'un 05.11.2021 cuma günü canlı yayın konukları AK Parti İstanbul İl Başkan Vekili/Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı/Seçim İşleri Başkanı Av.Şengül Karslı oldu.
 
Türkiye'nin en başarılı ve çalışkan isimlerinden, hukuk alanının marka şahsiyetlerinden olan AK Parti İstanbul İl Başkan Vekili/Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı/Seçim İşleri Başkanı Av.Şengül Karslı, AK Parti'nin Türk insanına ve siyasetine yaptığı hizmetlerden, başarılı çalışmalardan bahsetti.
 
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın ve ilgili birimlerin yaptığı faaliyetlerin konuşulduğu, 39 İlçe'de nasıl çalışmalar yapıldığı, gerçekleşecek seçimlerin hazırlıklarının ne aşamada olduğu ve AK Parti'nin hedeflerinin ve müjdelerinin, ilerleyen zamanlarda ne gibi hizmetler yapacağının konuşulduğu programı, milyonlarca dinleyici takip etti.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
AK Parti İstanbul İl Başkan Vekili - Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı
 
1973 yılında Sivas'ın Şarkışla ilçesinde 10 çocuklu bir ailenin ferdi olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da tamamlayan Yıldırım, 1998’de Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Askerlik görevini 1999-2000 tarihlerinde kısa dönem olarak Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde yaptı. 2000 yılından Eylül 2020 tarihine kadar İstanbul 1 Nolu Barosuna kayıtlı olarak Bakırköy’de serbest avukatlık yapmıştır. 28 Eylül 2020 tarihinde İstanbul 2 Nolu Barosunun 2000 kişilik kurucu üyeleri arasında yer alarak İstanbul 2 Nolu Baronun kuruluşunda yer almıştır. Mesleki ve Siyasi çalışmalarının yanında Sivil Toplum Kuruluşlarında da faaliyetlerde bulundu. Lise ve üniversite yıllarından itibaren sosyal ve siyasal çalışmaların içinde değişik kademelerde görevler üstlenmiştir. Mesleki çalışmalarını da aksatmadan yürütmüştür. Sivil Toplum Kuruluşlarında üstlenmiş olduğu bazı çalışmaları sırasıyla; İstanbul 1 Nolu Barosu Adil Yargılama Takip Merkezi ve Kadın Hakları Merkezi üyeliği, 2014-2015 eğitim öğretim yılında polis meslek yüksek okulunda insan hakları ve ceza hukuku eğitmeni, ÖNDER - İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Merkez yönetim kurulu üyeliği, 2012 yılı İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi adayı, 2014-2015 yılları arasında Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkanlığı, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Başkanvekilliği, Öncüspor Yönetim Kurulu Üyeliği, Ulusal TV ve Medyada siyasi ve hukuki konularda yorumcu olarak katılım, 2020 İstanbul 2 Nolu Barosu Üyeliği, 2017 Yılından itibaren Arabuluculuk yapmakta ve Arabuluculuk uygulama eğitimi vermektedir. Siyasette de aktif görevler alan Yıldırım; 2001-2003 yıllarında Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkez Genel İdare Kurulu Üyeliği, 2004 - 2007 yıllarında Bakırköy İlçe Başkanlığı, 2008-2010 Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 23. Dönem İstanbul 3. Bölge Milletvekili adaylığı, 2009 yerel seçimlerde Bakırköy Belediye Başkan adayı, 12 Haziran 2011 Milletvekili genel seçimlerinde 24. Dönem ve 25. Dönem AK Parti Sivas milletvekili adayı oldu. 24 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Yıldırım, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı görevine getirilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
 
AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı - Seçim İşleri Başkanı
 
1976 Erzurum doğumlu olan Karslı; avukat, eğitimci, konkordato komiseri ve uzman arabulucu mesleklerini ifa etmektedir. Hukuk eğitiminin yanı sıra enerji arabuluculuğu, tahkim, psikoloji ve politik psikoloji alanlarında eğitimler almıştır. Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde ve Polis Akademisinde öğretim görevlisi olarak görev yapan Karslı, halihazırda çeşitli üniversitelerde arabuluculukta uzmanlık eğitimleri vermektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı SHÇEK Toplum merkezlerinde gönüllü çalışmalar da bulunmasının yanı sıra Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Yeryüzü Avukatları Derneği YK üyeliği, Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim Derneği, Uluslararası Göç ve Mülteciler Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında görev almış olup halen Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkanı ve 2. nolu Baro Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir. 24 Şubat 2021’de gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu’na seçilen Karslı, Seçim İşleri’nde Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.
 
 
 
FREKANS: 94.0
 
 
( KAYNAK: NAME HABER ve GÜNCEL ANALİZ )
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.