Hilmi Türkmen: Sevgili Mazhar Alanson‘a, Üsküdar’a böyle güzel bir müzik akşamı yaşattığı için teşekkür ediyorum
Hilmi Türkmen: Sevgili Mazhar Alanson‘a, Üsküdar’a böyle güzel bir müzik akşamı yaşattığı için teşekkür ediyorum
KÜLTÜR SANAT / 24 Aralık 2018
Mahzar Alanson, Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte unutulmaz bir konser verdi.
Yandım Yandım, Sarı Laleler, Ah Bu Ben, Ele Güne Karşı gibi unutulmaz eserlerini seslendiren Mazhar Alanson, seyircilere ‘Ara verelim mi? diye sordu. Seyircilerden gelen ‘hayır’ yanıtı üzerine Mazhar Alanson aralıksız iki saat sahnede kaldı.
Konsere Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'de katıldı.
Sahnede şarkıların hikayesini de anlatan Mazhar Alanson;
 
‘’Yandım şarkısını Medine’de yazdım. İlk gün çıktım ‘Yandım’ satırını not ettim. İkinci gün ‘Ah Ki Ne Yandım’ı ekledim. Derken bir bakıyorsun arkasından ‘Bana Şarkılar Söyleten Kadın’ geliyor.  Sonra şarkılar söyleten bir kadın olmuş herhalde. ‘Baka Baka Doyamadım Hem Kokladım Da’ tamamen Kabe’ye yazılmıştır. Şarkılarımı satır satır toplarım. Sezen gibi 15 dakikada yazamam, 3-4 ayda yazarım ben. Bu satırları bir araya getirmek de fakirin işi. Onu da ben yapabiliyorum. Yaşamadığım hiçbir şeyi satırlarıma geçirmedim’’ dedi.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise Alanson’a şu sözlerle teşekkür etti:
 
‘’Bu salonda çok programlar yaptık. İlk kez böylesine büyük bir coşku görüyorum. Üç kuşağın sevgisini kazanmış ve gurur kaynağımız olan Mazhar Alanson’u Üsküdar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk.’’
Mazhar Alanson konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.