clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021


Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi: Kucaklayıcı liderliğe ihtiyacımız var; kim kucaklayıcı bir siyaseti, dili tercih eder, o kazanır
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi: Kucaklayıcı liderliğe ihtiyacımız var; kim kucaklayıcı bir siyaseti, dili tercih eder, o kazanır
GÜNDEM / 23 Ağustos 2021
İşte detay...
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu'nun saldırıya uğramasına ilişkin olarak, "Çok tehlikeli bir kutuplaşmanın içine girdik. Nefret dili düdüklünün altındaki ateşin açılması gibi bu kutuplaşmayı körüklüyor. Bunun tehlikeli bir provasını Altındağ’da Suriyelilerin ev ve işyerlerine yapılan saldırıyla gördük. O yeni bir 6-7 Eylül planlayanların güçlerini test ettiği bir provaydı. Etki ajanlarının fitilini ateşlediği tehlikeli bir provokasyondu" dedi. 
 
Abdulkadir Selvi, "Bizim nefret diline değil, sevgi diline ihtiyacımız var. Mevlana’yı, Yunus Emre’yi, Hacı Bektaş-ı Veli’yi yetiştiren bu topraklarda gönülleri kazanmaya ihtiyacımız var. Bunu bir naiflik olması için söylemiyorum. Milletimizin DNA’sı nefret üzerine değil, muhabbet üzerine kuruludur.
 
Bu tehlikeli kutuplaşmanın önünü almak için kucaklayıcı bir siyasete, kucaklayıcı liderliğe ihtiyacımız var. Kim kucaklayıcı bir siyaseti tercih eder, kim kucaklayıcı bir dili kullanır; o kazanır.
 
O nedenle diyorum ki sağduyu ve kucaklaşma bizim yeni kutup yıldızımız gibi olmalı. Bize nefret dili değil gönül dili yol göstermeli. Netice itibarıyla hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız. Başkalarının çocuklarının oyunlarına niye alet olalım" yorumunu yaptı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.