clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021


İBB Sözcüsü Murat Ongun: Taksim’de görev tanımına aykırı şekilde davranan ve bir kadına şiddet uygulayan zabıta destek birimi personelinin iş akdine son verildi
İBB Sözcüsü Murat Ongun: Taksim’de görev tanımına aykırı şekilde davranan ve bir kadına şiddet uygulayan zabıta destek birimi personelinin iş akdine son verildi
GÜNDEM / 17 Ağustos 2021
İşte detay...
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Taksim'de bir kadına şiddet uygulayan zabıta personelinin iş akdini feshettiğini duyurdu. İBB Sözcüsü Murat Ongun, konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı. 
 
İBB'den yapılan açıklamaya göre, zabıta ekiplerinin 26 Temmuz’da, Taksim Meydanı'nda seyyar satıcılara yönelik yaptığı operasyonda, bir kadına orantısız güç kullandığı tespit edilen ve görev tanımına aykırı davranan zabıta destek birimi personelinin iş akdi feshedildi.
 
İBB iştiraki İSPER kadrosunda ve İBB Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğünde görevli personelin, İş Kanunu kapsamında gerekli işlemler yapılarak iş akdine son verildi.
 
Murat Ongun: Kadına yönelik şiddet de İBB yönetimimizin kırmızı çizgisidir 
 
İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Taksim’de görev tanımına aykırı şekilde davranan ve bir kadına şiddet uygulayan zabıta destek birimi personelinin iş akdine son verildi. Hiçbir İBB personeli kamu hizmeti yapmanın sorumluluğu dışında hareket edemez. Kadına yönelik şiddet de İBB yönetimimizin kırmızı çizgisidir." ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.