clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021


AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe: 31 Aralık 2021’e kadar uzatılacak
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe: 31 Aralık 2021’e kadar uzatılacak
GÜNDEM / 27 Temmuz 2021
İşte tüm detaylar...
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanmasına ilişkin kararın CHP’li İBB Başkanı tarafından veto edilmesi üzerine söz konusu teklifi yeniden meclis gündemine alacaklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada veto kararını eleştiren Osman Nuri Kabaktepe, “Son dönemde sağlık çalışanı arkadaşlarımız sıkça soruyor; ‘Ücretsiz ulaşım müjdesi vermiştiniz, ne oldu?’ Cevap veriyorum; AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisinde kabul edildi ancak İBB Başkanı tarafından veto edildi.” dedi.
 
 
CHP ve İYİ Parti’nin ‘Hayır’ oyuna rağmen, AK Parti ve MHP Grubu’nun oy çokluğuyla kabul edilen sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanmasına ilişkin karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi. Veto kararına ilişkin açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, söz konusu teklifi yeniden İBB Meclisi gündemine alacaklarını duyurdu.
 
 
31 ARALIK 2021’E KADAR UZATILACAK
 
Kovid-19 salgınıyla mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanma hakkı tanınmıştı. Söz konusu hak, CHP’li İBB Başkanı tarafından 1 Temmuz itibariyle sonlandırılmıştı. Ancak salgın riskinin henüz bitmemesi, aşılama hizmetinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan hakkın 31 Aralık 2021’e kadar uzatılmasını kapsayan yeni bir teklif İBB Meclisi gündemine alınmıştı. Temmuz ayı meclis oturumunda oylanan teklife CHP ve İYİ Parti Grubu ‘Hayır’ oyu vermişti. Teklif, AK Parti ve MHP Grubu’nun oy çokluğuyla kabul edilmişti.
 
OSMAN NURİ KABAKTEPE’DEN YENİ MÜJDE!
 
Meclis kararı, yürürlüğe girmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun onayına sunuldu. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi.
 
Karara ilişkin açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Son dönemde sağlık çalışanı arkadaşlarımız sıkça soruyor; ‘Ücretsiz ulaşım müjdesi vermiştiniz, ne oldu?’ Cevap veriyorum; AK Parti ve MHP oylarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edildi ancak İBB Başkanı tarafından veto edildi.” dedi.
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ayrıca, söz konusu teklifi yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemine alacaklarını duyurdu.
 
Yeniden oy çokluğuyla geçmesi beklenen karardan; tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanların, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanlarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları istifade edebilecek.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.