NAME HABER Yazarı, 24.25. ve 26.Dönem Milletvekili Metin Külünk: Millet ve Devlet
NAME HABER Yazarı, 24.25. ve 26.Dönem Milletvekili Metin Külünk: Millet ve Devlet
GÜNDEM / 27 Ocak 2021
İşte yazının tamamı...

İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Köşe Yazarı, 24.25. ve 26.Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün "Millet ve Devlet" başlıklı yeni yazısı:

MERHUM TÜRKEŞ'İN MİLLİ DEVLET GÜÇLÜ İKTİDAR YAKLAŞIMINI bir kez daha hatırlamalı ve 12 Eylül öncesinde MHP lideri merhum Alparslan Türkeş'in dile getirdiği ve de Ülkücü Hareket'in sloganı haline gelmiş MİLLİ DEVLET - GÜÇLÜ İKTİDAR kavramı üzerine düşünmeliyiz.
 
2. Rahmetli Türkeş'i bugün daha iyi anlıyoruz. Küresel sistemin, küreselci aklın doğrudan MİLLET kavramını, MİLLİ kavramını ve hatta İSLAM mefhumunu hedef alan girişimlerini, ve bizi ayakta tutan bu değerlerimizi tasfiye etmek üzere hareket halinde olduklarını görüyoruz.
 
3. Küreselci aklın;
DEVLETSİZ DÜNYA,
MİLLETSİZ İNSAN,
NSANSIZ EKONOMİ,
modeli insanlığı tehdit ederken, Türkiye gibi MİLLET ve DEVLET kavramlarının hassas olduğu ülkelerde küreselci akıl, iktidarları devirme niyetini saklamıyor.
 
4. Korona salgını sonrasında oluşan dijital küresel sistemde, veri tekeline sahip bir kaç şirketin ABD seçimleri boyunca başkan adayları arasında nasıl proaktif taraf aldığını gördük. Hükümetlere özgürlük karşıtı imaj çizmeye çalışanlar bu süreçte ifade özgürlüğünü engellediler.
 
5. Nasıl oluyor da hükümetleri tehdit ederek, insanları devletlere karşı kışkırtarak özgürlük ve demokrasi kılıfı ile istemedikleri siyasileri düşürmeye teşebbüs ederek ayakta kalabiliyorlar? Bu sorunun cevabını vermek zorundayız.
 
6. İstedikleri küresel düzen için engel gördükleri MİLLİ/DİNİ kavramları geçersiz kılıp,  insanlığı yapay zeka ve dijital faşizm üzerinden yeni bir Firavun  veya  Nemrut'a hazırlamak için hedefledikleri insanı köleleştiren yeni-maddeci temelli düzenin taşlarını örüyorlar.
 
7. Bu savaşın temelinde özgürlük talepleri yoktur. Demokrasi de yoktur. Savaş, DEVLETSİZ BİR DÜNYA İSTEYENLERİN ülkelere açtığı bir savaştır. Savaş, DİJİTALİN DİN, insanın sentetik yapılmak istendiği TEK DÜNYA savaşıdır.
 
8. İSLAM'ı, beraberinde MİLLET'i ve nihayetinde DEVLET'i tasfiye etmek için her türlü yolla saldırdıkları bu dönemde merhum Türkeş'in 40 yıl evvelinde MİLLET VE DEVLET kavramlarına yapmış olduğu vurguyu bugün çok daha iyi anlıyoruz.
 
9. Anadolu topraklarında 1000 yılı bulan varlığımızın en önemli sebebi olan MİLLET ve DEVLET kavramlarına bugün çok daha fazla sahip çıkmalı ve güçlendirmek zorundayız. Merhum Türkeş bu süreci görmüş ve tespitini yapmıştır.
 
10. Bize düşen en önemli ödev MİLLET ve DEVLET kavramlarına sarılarak, bu topraklarda ruhumuzu öldürmek isteyen akla karşı asırlarca dik durduğumuz gibi dik durmaktır. Merhum Türkeş'in dediği gibi; Allah bir, Vatan bir, Bayrak bir, Kitap bir, Millet bir, Böldürtmeyeceğiz.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.