AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan 3 ismin milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili açıklama yaptı
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan 3 ismin milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili açıklama yaptı
GÜNDEM / 4 Haziran 2020
İşte detaylar...
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'li Enis Berberoğlu, HDP'li Leyla Güven ve HDP'li Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili, "Usuli bir işlemdir. Konu Meclis’in takdirinde değildir" açıklamasını yaptı.
 
 
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Twitter adresinden 3 ismin milletvekilliğinin düşürülmesi ile ilgili açıklama yaptı.
 
Turan’ın mesajı şöyle
 
"Meclis’te gerginliğe sebep olan milletvekilliğinin düşürülmesi usuli bir işlemdir. Konu Meclis’in takdirinde değildir. Silahlı terör örgütüne üye olmak, devlet sırrını açıklamak vs suçlarından kesinleşen yargı kararlarının sadece Mecliste okunmasına ilişkin yapılan bir işlemdir.
 
Ayrıca esas olan dokunulmazlıktır. Ancak, bu süreç 26. dönemde HDP ve CHP’nin çok ağır ithamlarla “kaldırın dokunulmazlıkları” şeklindeki talebiyle dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla başlayan bir süreçtir. Yani “dokunulur” vekilliği icat edenler, bugün bu görüntüyü yaşayanlar!"
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.