İbrahim Kalın: Türkiye'de bu dönemde bir seçim ortamı yok
İbrahim Kalın: Türkiye'de bu dönemde bir seçim ortamı yok
GÜNDEM / 23 Mayıs 2020
İşte detaylar...
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı NTV canlı yayınında "milletvekili transferi" ve Tümamiral Cihat Yaycı'nın istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
 
MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ
 
"Türkiye'de bu dönemde bir seçim ortamı yok. Baskın seçim yok. Seçimler 2023'te yapılacak. Ama milletvekili transferleri demokrasinin temel ilkelerine karşı. Milletvekili transferi sivil siyasete zarar vermiştir."
 
CAMİ HOPARLÖRÜNDEN ÇALINAN ÇAV BELLA
 
İzmir'de cami hoparlöründen Çav Bella çalınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu herkese karşı yapılan bir provokasyon. Bu konuda herkes tepkisini ortaya koydu. Bunlar milletin sinir uçlarıyla oynamak için yapılan provokasyonlar. Milletimiz bu tür şeyleri çok gördü, tabii ki itibar etmez. Soruşturma devam ediyor." dedi.
 
YAYCI'NIN İSTİFASI
 
Yaycı'nın kararının keyfi olarak alınamayacağını söylerek, "Bir askerin bir bürokratın bir görevden başka bir göreve atanması ne kadar normaldir. Böyle kararlar keyfi olarak ele alınmaz" açıklamasında bulundu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.