hilmisol
hilmisag
hilmiust


Bedirhan Akyol: Kadir Gecesi hürmetine Rabbim bütün dünya insanlarını yeniden sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günlere kavuştursun
Bedirhan Akyol: Kadir Gecesi hürmetine Rabbim  bütün dünya insanlarını yeniden sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günlere kavuştursun
GÜNDEM / 19 Mayıs 2020
İşte detaylar...
Zana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı ve NAME HABER Köşe Yazarı Bedirhan Akyol , mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, bütün İslam Alemi’nin Kandili’ni kutladı.
 
 
Zana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Bedirhan Akyol, Kadir Gecesi’nin faziletlerinin saymakla bitmeyeceğine dikkati çeken Bedirhan Akyol, mesajında duygularını şöyle paylaştı: ‘Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın habercisi olduğu gibi, kuşkusuz böyle Mukaddes kandil geceleri de yeni rahmetlerin habercisidir. Kadir Gecesi, Yüce Rabbimiz’in bizlere içinde sonsuz hediyeler ve müjdelerle dolu ikramlarından biridir.
 
Bu kutlu gece, kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, bir duygu fırtınası yaşayıp arınmamıza, Ümmeti Muhammed ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olsun. Bu Mukaddes Kadir Gecesi’nde bolca namaz kılıp, istiğfar eder, dualarımız ve niyazlarımızla Yüce Rabbimiz’e dualar ederiz. Ayrıca Kur'an okuyup, tefekkür eder ve geçmiş ömrümüzün muhasebesini yaparak, Cenabı Allah’tan hayırlara vesile olması niyazıyla, hayatımıza yön verecek yeni kararları tatbik ederiz. ‘Kadir’ kelime anlamıyla ‘Azamet’ ve ‘Şeref’ anlamlarına gelmektedir. Yani Yüce Rabbimiz; bizleri bu mukaddes gece vasıtasıyla bir kez daha onurlandırmaktadır. Yüce Rabbimiz’in emriyle Cebrail Aleyhisselam başta olmak üzere melekler dünyaya inerler.
 
Rahmet Ayı Ramazanı Şerif’in bu mukaddes gecesi, tan yeri ağarana kadar devam eder. Bu vesileyle rahmet ve mağfiret dolu kandillerde buluşmak dileğiyle, hepimizin mübarek Kadir Gecesi’ni en samimi duygularımla kutluyorum. Bu sene dünyayı sarsan ve milyonlarca insanın kaybettiği bulaşıcı pandemi (KOVİD 19) dolayısıyla, insanlık âlemi olarak son derece zorlu bir süreç ve aynı zamanda bir imtihan yaşadık. Yüce Rabbim’den diliyor ve niyaz ediyoruz ki, başta aziz vatanımız ve İslam Âlemi olmak üzere, bütün dünya insanları yeniden sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günlere kavuşmasıdır’.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.