hilmisol
hilmisag
hilmiust


Temel Karamollaoğlu, AK Parti'nin sosyal yardım ulaştırmakta başarılı olmadığını söyledi
Temel Karamollaoğlu, AK Parti'nin sosyal yardım ulaştırmakta başarılı olmadığını söyledi
GÜNDEM / 18 Mayıs 2020
İşte detaylar...
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter'dan paylaşım yaptığı videoda AK Parti'yi sosyal yardımlar konusunda eleştirdi.
 
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, koronavirüs salgını kapsamından AK Parti'nin sosyal yardım ulaştırmakta başarılı olmadığını söyledi.
 
Twitter'dan konuya dair video paylaşımıyla Türkiye'nin sosyal yardımlar konusunda diğer ülkeler karşısında zaaf içersinde olduğunu belirten Karamollaoğlu, şu ifadeleri kulandı:
 
"Dünyanın hiçbir yerinde Türkiye'deki kadar ekonomik yönden zaaf içinde olan bir yardımlaşma sistemi olmaz. Amerika Birleşik Devletleri kapitalizmin zirvesinde başlangıçta "2,14 trilyon dolar yardım yapacağım" dedi. Şimdi bu rakam 5 trilyon dolara yaklaştı. Bunlar lafla bu gemiyi yürütmeye çalışıyor. Lafla peynir gemisi yürümez. Öbürü yapmış, fiilen ortaya koymuş. Burada lafla yürümüyor, icraat yapılması icap eder. Siz şimdi derseniz ki "ben efendim 100 milyar yaptım 200 milyar yaptım ama bunun esas değeri ölçerseniz bu 400 milyara tekabül eder" yapmayın kimse böyle masalı yutmaz."
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.