Prof.Dr.Burhan Kuzu: Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim, temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım, Tayyip Bey izin vermedi
Prof.Dr.Burhan Kuzu: Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim, temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım, Tayyip Bey izin vermedi
GÜNDEM / 11 Aralık 2019
İşte tüm detaylar...
Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın herkese bir makam verdiğini, bir tek kendisine vermediğini belirterek "Ben üç dönem de Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelinen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım" diye konuştu.
 
Yeni Akit'e konuşan Prof.Dr.Burhan Kuzu parti kurma hazırlığında olan Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı eleştirirken, "Bu isimler makamda iken neden parti kurma çalışmaları içerisinde olmadılar. Makamlarını kaybedince bu işe giriştiler. Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum. Parti kurmak bir çözüm yolu değil, rüzgarın esmesi yani boşluğun olması gerekir. Rüzgar esmezse parti tutmaz, yeni oluşumlarda da bu rüzgarı görmüyorum. Oylar bölünerek bir yere varılamaz" ifadelerini kullandı.
 
Şehir Üniversitesi üzerinden yaşanılan tartışmalara da değinen Prof.Dr.Burhan Kuzu, "Şehir Üniversitesi iyi eğitim veren bir üniversite. Ancak ortada bir borç var ve bu borç ödenmek zorunda. Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, üniversitenin yöneticileridir" dedi.
 
"Ben dobra bir adamım"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın herkese bir makam verdiğini, bir tek kendisine vermediğini ifade eden Burhan Kuzu, "Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım. Benimle arasında bir sorunda yok. Ben dobra bir adamım" dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.