Gürsel Tekin: Ahmet Davutoğlu tayinle gelip, tayinle gitti
Gürsel Tekin: Ahmet Davutoğlu tayinle gelip, tayinle gitti
GÜNDEM / 10 Aralık 2019
İşte detaylar...
Siyasilerin mal varlığının araştırılmasını isteyen Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’na cevap Cumhuriyet Halk Parti’li Gürsel Tekin’den geldi.
 
Gürsel Tekin, “Teklif hazırlandı ancak koltuğu gidince kendisi imzalamadı” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şehir Üniversitesi'yle ilgili açıklamalarından sonra Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu, siyasilerin mal varlığının araştırılmasını istedi. Ancak Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu, Başbakan olduğu dönemde ‘Siyasi Etik Kanun' teklifini TBMM'ye sevk edeceklerini açıklamış ancak kısa süre sonra görevden ayrılmıştı. Ahmet Davutoğlu'nun teklifinde siyasi parti liderlerinin mal varlıklarının şeffaf hale getirilmesi isteniyordu.
 
TEMİZ ELLER OPERASYONU
 
Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu görevi bırakınca, aynı teklifi CHP verdi ve imzalaması için Ahmet Davutoğlu'na da gönderdi. Ancak Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu kendi önerisinin arkasında durmadı.
 
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin “14 Mart 2017 günü TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi olarak sunmuştuk. Davutoğlu'nun imzasına da açtık ama imzalamadı” dedi ve şunları ekledi:
 
“Ülkenin en tepesindeki kişi, yönettiği ülkede yolsuzluğu engellemenin yollarını arıyordu ama o yolu bulamadı. Tayinle gelip, tayinle gitti. Türkiye'nin bir ‘Temiz eller operasyonuna' ihtiyacı var.”
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.