clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021


DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl: Türkiye ekonomisinin her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alması, esnafın işini bitirme noktasına getirmiştir
DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl: Türkiye ekonomisinin her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alması, esnafın işini bitirme noktasına getirmiştir
EKONOMİ / 15 Eylül 2021
İşte tüm detaylar...
Türk siyasetinin ve Erzurum siyasetinin marka isimlerinden, dürüst ve başarılı kimliğiyle Erzurum'lu hemşehrilerinin kalbinde derin izler bırakan DEVA Partisi Erzurum Kurucu İl Başkanı A.Vahit Bingöl, Ahilik Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 
Demokrasi ve Atılım Partisi Erzurum İl Başkanı A.Vahit Bingöl yayınladığı mesajda şunları ifade etti:
 
Ahilik Haftası Kutlamalarının 34’üncüsü, bu yıl 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenleniyor. Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir.
 
Ahilik, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesidir. Bu vesileyle esnaf ve sanatkarların piri Ahi Evran Hazretlerini de rahmetle anıyorum.
 
Bu kadar köklü bir geleneğe sahip olan esnaf ve sanatkârlar, zor günlerden geçmektedirler. Türkiye ekonomisinin her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alması, onların işlerini de bitirme noktasına getirmiştir. Koronavirüs salgını nedeniyle esnaf ve sanatkarların işleri, bitme noktasına gelmiş ve vergi yükü altında ezilmektedir.
 
İktidarın yeterli desteği sunmamasından dolayı onlarca iş yeri kapanmak zorunda kalmıştır. İşçinin, çalışanın, üretenin nefes alamadığı bir ekonomik tabloyla karşı karşıyayız. Türkiye’nin her köşesine yayılan AVM’ler, büyük market zincirleri sebebiyle esnaf bunlarla mücadele edemiyor. Bu konuda atılan adımlar da yeterli gelmiyor.
 
Ülkeyi yönetenler israfın, lüksün ve şatafatın içinde yaşarken, emeğiyle geçinmeye çalışanlar için aylık kira ödemek dahi büyük bir problem haline gelmiştir. Ticaretin dengesi ve ahlakı bozulmuştur. Ahilik Haftası dolayısıyla ülkeyi yönetenleri, biran önce halka dönük hizmet veren esnaf ve sanatkarları ciddi anlamda desteklemeye davet ediyoruz. Daima iyiyi, doğruyu, güzeli benimsemiş olan Ahilik kurumunun anlayışını yeni nesillere aktarmak için çalışmalıyız.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.