ayanoglu
ayanoglusag
cihangirust


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan ailelerin hesapları kapatılmalı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan ailelerin hesapları kapatılmalı
EKONOMİ / 15 Nisan 2021
İşte tüm detaylar...
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzasıyla 798 AK Parti'li Belediyelere Ramazan Ayı Genelgesi gönderildi.
 
AK Partili belediyelere gönderilen Ramazan genelgesinde Belediye Başkanlarının Ramazan ayını tebrik eden AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Biliyoruz ki; bu mübarek ayda bereket kapıları açılır. Hayırseverlik, iyilikseverlik, yardımseverlik, diğergâmlık duyguları en doruk noktaya ulaşır. Paylaşmanın verdiği mutluluk ve manevi haz en fazla Ramazan ikliminde anlam bulur. Ramazan, hayatımıza yeni bir düzen kurar. Ramazan ayında insan; nefsinin ihtiyaçlarını disiplin altına alırken ruhunu basamak basamak yükselteceği bir imkân elde eder. Bu yükseliş, tek başına yürütülen bir sefer değildir. Mü’minlerin bir bütün olarak; fakiriyle, zenginiyle, ihtiyarıyla genciyle, çaresiz ve kimsesizleriyle birlikte bir topyekûn yükseliştir” dedi.
 
“Şehirlerimizi ulvi hissiyatın merkezi haline getirmeliyiz”
 
Belediye Başkanlarına bu ay için şehirleri ulvi hissiyatın merkezi haline getirmelerini söyleyen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Şehirlerimizi kardeşlik ve dostluk merkezi, fakir ile zenginin buluştuğu bir mekân, yaratılmışlara olan sevgimizin adeta taşıp coştuğu bir belde haline getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.
 
“Özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız”
 
İki yıldır pandeminin gölgesi altında Ramazan ayını idrak edildiğine vurgu yapan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Pandeminin bütün olumsuzluklarını yaşadığımız bu dönemde, belediye hizmetleri de adeta yeni bir boyut kazanıyor. Gönül Belediyeciliği diye çıktığımız bu yolda, ortaya koyduğumuz yeni hedeflerimiz şimdi daha da bir önem kazandı. Vakit daha çok dua alma, daha çok gönül alma ve daha çok gönülle buluşmak vaktidir. Pandemi kurallarına riayet ederek özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız. Yardım faaliyetlerimizi gösterişten uzak ve bir medya-şova dönüştürmeden artırmalıyız. Bazı siyasi çevrelerin hiçbir hizmet yapmadan algı operasyonları yapması nasıl bir anlam taşımıyor ise sadece algıdan ibaret hiçbir işleme asla pirim vermemeliyiz” diye konuştu.
 
“Borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır”
 
“Biz bugüne kadar işin algı tarafında değil, hizmetin esasında ve ifasında yer alan bir anlayışa sahip olduk” diyen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “İhtiyaçlı olan her sofrada bir tas çorbamız bulunacak, kuruyan her dudağa bir bardak su olacak şekilde hizmetlerimizi genişletmeliyiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” ifadelerini kullandı.
 
“İmkânlarımızı, ihtiyaç sahibi aileler için seferber etmeliyiz”
 
Toplu organizasyonlara gelen kısıtlamaları da hatırlatan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Pandemi kuralları çerçevesinde toplu organizasyonlar yapmayacağız. Ama telefonla arayarak mahzun gönüllere misafir olabiliriz. İmkânlarımızı ihtiyaç sahibi, aileler için seferber etmeliyiz. Aziz Milletimizin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak her zaman güzel hizmetlere öncülük ettiğimiz gibi bu pandemi ortamında da üzerimize düşeni en iyi şekilde hayata geçireceğimize inanıyoruz. Bu çerçevede Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyorum. Şehrimize, ülkemize ve İslam âlemine bereket ve esenlikler getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.