İstanbul'un en lezzetli döneri "Mekan Közde Döner"den öğretmenler gününe özel %15 indirim
İstanbul'un en lezzetli döneri
EKONOMİ / 24 Kasım 2020
İşte tüm detaylar...

TANITICI REKLAM

Sektörde 6 yıldır müşterilerine helal ve doğal sistemde başta közde döner olmak üzere, kahvaltı ve et çeşitlerinde Bulgurlu'da restaurant hizmeti veren Mekan Közde Döner, 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel tüm müşterilerine %15 indirim yapıyor.
 
Mekan Közde Döner'in özelliği nedir, nasıl yapılır?
 
İyi bir dönerde asıl olan döner etinin özelliğidir; nasıl, nereden temin ediliyor, hangi özellikleri taşıyor ve nasıl terbiye ediliyor? Ustaların mahareti de burada kendini gösteriyor.
 
Mekan Közde Döner olarak etlerimizi, Balıkesir yöresinden getiriyoruz. 18 ayını doldurmamış dana etlerinden özenle seçiliyor. Etlerimiz HACCP Gıda güvenliği ve özellikle de Helâl Sertifikalarına sahip.
 
Etlerimiz kendi mutfağımızda sinir ve yağlarından ayrıldıktan sonra dörtte bir oranında kuzu döşü katılarak hazırlanır. İnce yaprak olarak kesilen etler, bize özel terbiye sosumuzla 24 saat marine edilir. İyice yumuşayan etler daha sonra şişe dizilir ve ocağa asılır.
 
Etin lezzetini korumada pişirilme yöntemi de önemlidir. Gazlı ocakla mı, elektrikli ocakla mı pişiyor bu önemli bir unsur. Hatta dönerin kesimin de bile lezzeti bozmasın diye elektrikli döner bıçağı kullanmıyoruz. Biraz daha zahmetli ve masraflı olmasına rağmen köz ateşinde pişiriyoruz. Döner eti, ateşin karşısında ne kadar çok durursa o kadar suyunu kaybeder, kurur ve firesi olur. Ete lezzetini veren de yumuşak ve hafif suyunu muhafaza eder olmasıdır. Odun ateşinde pişen etin lezzetini burada tarif etmemiz imkânsız..
 
Mutlaka tatmalısınız..
 
 
 
Tatlıya hayır diyemeyenler Mekan'a gelsin.
 
Lezzetli tatlılarımızı tatmak için Mekan'a gelip alabilir ya da 0544 216 35 26 whatsapp hattımızdan üzerinden sipariş verebilirsiniz.
 
 
 
HEMEN ARAYIN SİPARİŞ HATTI
 
 0 (216) 486 38 38
 
 0 (216) 496 38 38
 
WHATSAPP SİPARİŞ HATTI
 
 0 544 216 35 26
 
ADRES:
 
Bulgurlu Caddesi No:120/1a   BULGURLU-ÜSKÜDAR
 
ÇALIŞMA SAATLERİ
 
Döner Saatleri - 10:00 / 00:30
 
 
 
TWİTTER: @MekanDoner
 
İNSTAGRAM: @mekandoner
 
 
 
Köz ateşinde pişen sağlıklı etlerimizi bir yiyen bir daha vazgeçemiyor.
 
Hayranı olacağınız lezzetleri tatmak için Mekan'a gelip alabilir ya da 0544 216 35 26 whatsapp hattımızdan üzerinden sipariş verebilirsiniz.
 
 
+

TANITICI REKLAM

NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.