İstanbul Meslekte Birlik Başkanı Ethem Yüksel Kahveci ve ekibinden, Ankara'da önemli ziyaretler
İstanbul Meslekte Birlik Başkanı Ethem Yüksel Kahveci ve ekibinden, Ankara'da önemli ziyaretler
EKONOMİ / 30 Ocak 2019
İşte detay...
Başkan Ethem Yüksel Kahveci başkanlığında Başkan Vekili Alim Karataş, Genel Sekreter Hakan Ustabaş, 1.Bölge Teşkilat Başkanı Murat Demirtaş ve 2.Bölge Teşkilat Başkanı Ayşe Betül Ayaz, İstanbul Meslekte Birlik'i temsilen Ankara'da bir dizi ziyarette bulundular. 
Meslektaşlarının en önemli sorunlularından olan "mücbir sebep" ile ilgili yapılan ziyaretlerin ilk durağı; Meslekte Birlik Kurucularından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Mali ve İdari İşler Başkanı, 24-25-26.Dönem Bitlis, 27.Dönem İstanbul Milletvekili, Yeminli Mali Müşavir Vedat Demiröz'dü.
 
Yapılan toplantı da "Mali Müşavirler için "mücbir sebebin" çok önemli ve bu kadar yük altında ezilen Mali Müşavirlerin sorunlarını çözmeye buradan başlamak gerekir. Biz Meslekte Birlik olarak bu sorunları çözmek için kararlıyız ve bunun için ne gerekirse onu yapacağız " diye sözlerini sürdüren Başkan Ethem Yüksel Kahveci'yi dikkatle dinleyen Vedat Demiröz öncelikle ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
 
Ardından sözlerine devam eden Vedat Demiröz şunları dile getirdi:
 
"Mali Müşavirlerin sorunlarını çözmek adına gösterdiğiniz azimli duruş takdire şayan. Sizin bu kararlılığınız bizi bu sorununuzu çözmedeki yasal prosedürleri ivedilikle bitirmemiz hususunda gayrete sevkediyor. "Mücbir Sebep" sorununuzu en yakın zamanda aşacağız" dedi.
Başkan Ethem Yüksel Kahveci başkanlığında Başkan Vekili Alim Karataş, Genel Sekreter Hakan Ustabaş, 1.Bölge Teşkilat Başkanı Murat Demirtaş ve 2.Bölge Teşkilat Başkanı Ayşe Betül Ayaz, İstanbul Meslekte Birlik'i temsilen gerçekleştirdikleri ziyaretin Ankara'daki ikinci durağı yeni GİB Başkanı Bekir Bayrakdar oldu.
Ziyarette söz alan Başkan Ethem Yüksel Kahveci: "Öncelikle GİB Başkanlığınız, devletimize, milletimize, biz mali müşavirlere ve tarafınıza hayırlı olsun, tebrik ederiz" dedi.
Daha sonra sözlerine devam eden Başkan Ethem Yüksel Kahveci şunları dile getirdi:
 
"Mali Müşavirlerin dertleri ile Meslekte Birlik' ten başka bir kurum dertlenmemektedir. Mali Müşavirlerin ekmek kazanamadığını bir ortamda pasta yemelerini söyleyenler istedikleri zaman pastalarını yemekteler. Meslekte Birlik Mücbir Sebep sorununu çözmek için çok kararlıdır. İnşAllah sizin de desteklerinizle bu sorunu daha hızlıbir şekilde sonuçlandırırız" diye sözlerini sürdürdü.
 
Yeni GİB Başkanı Bekir Bayrakdar:
 
"Sizi ve ekibinizi burada görmekten mutluluk duydum. Ziyaretiniz ve nazik dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Mücbir sebep ile ilgili sorununuzun ortadan kaldırılması hakkında desteğimiz sizinle. Taraf olarak elimizden geleni yapacağız. Mali Müşavirler bizim en değer paydaşımız. Onların sorunu gidermek bizler içinde çok keyifli bir çalışma olacak. Katkılarınızdan ve çabanızdan dolayı sizin ve Yönetim Kurulu ' nunuzun nezdinde Meslekte Birlik camiasına çok teşekkür ederim" dedi.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.