Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Ömer Dinçer: Şehir Üniversitesi'ne yapılanların iyi niyetle izah edilmesi mümkün değildir
Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Ömer Dinçer: Şehir Üniversitesi'ne yapılanların iyi niyetle izah edilmesi mümkün değildir
EĞİTİM / 20 Kasım 2019
İşte detay...
Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ömer Dinçer bugün saat 15:00’te Karar TV’de Ahmet Taşgetiren ve Elif Çakır’ın konuğu oldu.
 
Dinçer, Halkbanka’sı tarafından Şehir Üniversitesi’ne uygulanan mali yaptırımlarla ilgili Elif Çakır ve Ahmet Taşgetiren’in sorularını yanıtlayıp sürece ilişkin kritik açıklamalarda bulundu.
 
Ömer Dinçer: Maddi destek sözü verenler çekildi
“Ben mütevelli heyeti başkanı olduktan sonra maddi destek sözü verenler çekildi.”
 
“Pek çok üniversite bugün mali sıkıntı içindedir ve borçlarını zamanında ödeyememiştir ama Halkbank bizim dışımızda hiçbirisini YÖK’e şikayet etmemiştir.”
 
“Biz Danıştay’a başvurduktan sonra üyeler değişti. Borçların bir kısmını ödedik. Bankadan gelecek krediyi bekledik ve Eylül ayına kadar ayakta kalmayı başardık.”
 
“Bir parselin devrinin iptal edilmesi ile bankanın tedbir kararının hiçbir ilgisi yok. Daha 7 parsel olmasına rağmen kredi limitlerini Halk Bankası kullandırmadı.”
 
“YÖK denetleme takvimini erkene aldı. Hesaplarımıza baktı. Raporda hiçbir sorun yok. Sadece Halkbank’ın tedbir kararı üzerine ödeme güçlüğü çektiğimize dair tespit var.”
 
“Bana meseleyi cumhurbaşkanına taşı diyorlar, ben bunu yapmam. Eğer hukuk devletiysek kişilere değil hukuka sığınırız.”

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.